Stephenie Meyer o Midnight Sun

Knihy

Stephenie Meyer ve svém interview pro BBC prozradila, co se vlastně stalo s Midnight Sun a proč se nikdy nedočkáme dokončení.

midnightsunCoverPokud jste fanoušky Twilight universa, určitě máte nějaké to ponětí o tom, co je vlastně Midnight Sun zač. Pro ty, kteří netuší, ve zkratce: jde o Stmívání z pohledu Edwarda. Autorka jej sepisovala v roce 2008, ale nikdy jej nedokončila.

Proč? Rukopis se totiž dostal ven a začal se nezadržitelně šířit online. Po čase to Meyer vzdala a řekla, že knihu už nedopíše, načež dala fanouškům přímý odkaz na legální čtení knihy. Pokud vás to minulo, přečtěte si Midnight Sun zde.

Pro BBC Radio 4 se ovšem autorka rozvykládala, co se vlastně tehdy stalo a proč ve psaní nepokračovala. „Ze začátku to bylo trochu děsivé. Už se mi dříve stalo, že mi někdo hacknul email a měla jsem pocit, jako by se lidé dostávali do mého počítače. Ale později jsem byla schopná to vysledovat zpátky a ukázalo se, že v tom to vůbec nevězelo

Stephenie poukázala na to, že problémem nebyla technika, nýbrž něco naprosto odlišného: „Kdysi jsem byla součástí jedné spisovatelské skupiny, kde jsme si všichni navzájem vyměňovali své rukopisy a myslím, že si někdo prostě udělal kopii.“ Nezapomněla dodat, že v tom nebyly žádné postranní úmysly.

Na otázku, proč v psaní knihy nepokračovala, odvětila, že za všechno může úspěch filmů. „Nebyl to projekt, který bych začala psát jen tak z ničeho, pracovala jsem na něm opravdu dlouho. Ale tehdy jsem spolupracovala při tvorbě filmů a zároveň finišovala poslední díl knižní série. Nemohla jsem se myšlenkami odpoutat od hereckých představitelů a začít se soustřeďovat na jejich knižní předlohy. Necítila jsem, že bych knize mohla dát své maximum tak, aby na čtenáře působila stejně.

Vypadá to tedy tak, že se nejspíš žádné další knihy o Edwardovi a Belle nedočkáme, protože pokaždé, když na ně Meyer začne myslet, vybaví se jí Robert a Kristen. Je ovšem pravda, že před časem se autorka nechala slyšet, že uvažuje o nějakých dalších knihách z upírského universa, ale zatím je ticho po pěšině. V blízké době do kin vstoupí filmová adaptace Hostitele a Meyer potvrdila, že by se fanoušci měli dočkat dalších dvou dílů. Kromě toho je také zaneprázdněná produkcí filmů. Stojí například za takovou Annou krví oděnou, která je momentálně ve stádiu příprav.

Zdroj informací a obrázků: MTV.com, BBC.co.uk

5 thoughts on “Stephenie Meyer o Midnight Sun

  1. Veľká škoda, lebo som to čítala v preklade a je to lepšie ako z Bellinho pohľadu. Ale vôbec sa jej nedivím, mne by bolo tiež zle, kebyže si musím pri písaní predstaviť Kristen a Roberta 8D

  2. Taky mě mrzí, že ji nejspíš nikdy neuvidím dokončenou. Dodnes jsem ani netušila, že něco takového existuje a když jsem si přečetla překlad, musela jsem ho číst znovu a znovu. Teď, když vím, že ho nedokončí, je mi to líto. Pro mě je to daleko lepší, než pohled Belly. Už jsem začala uvažovat, jak by to asi skončilo, ale kdyby to dopsala, bylo by to bezchybné…

    1. Zdravím, Jsem taky milovnice Twilightu a když jsem se dozvěděla, že Midnight Sun existuje, byť nedokončené, moc ráda bych si též přečetla. On existuje překlad, případně bylo by možné mi sdělit, kde by bylo možné ho sehnat? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge