Petrademone: Vítejte na hranici dvou světů

Knihy Představujeme

Co kdyby se pod naším světem skrýval jiný, mnohem nebezpečnější? Takový, ve kterém mizí lidé i psi z okolí a hemží se to tam podivnými tvory. Měli byste odvahu se do něj vypravit?

Dvanáctiletá Frida přijíždí na panství Petrademone poté, co jí zemřeli oba rodiče. Jejími opatrovníky se proto stávají teta se strýcem, ovšem pravými majiteli tohoto sídla s ponurou atmosférou je smečka překrásných border kolií. Frida se brzy spřátelí s dětmi z okolí – sestřenicí Miriam a dvojčaty Tommym a Gericem. Postupem času si začnou všímat podivných událostí, ke kterým na panství dochází. Z celého sousedství mizí psi, po zahradě se plouží podivné stíny, a všechny tyhle úkazy se točí kolem starého dubu za domem.

Věci se začnou hýbat ve chvíli, kdy Fridina teta záhadně onemocní. S přáteli se proto vydávají do království Amalantra, aby zachránili nejen zmizelé psy a své blízké, ale také našli léčitele Iasa a získali důležitý protijed. V Zemi Nenávratna budou muset čelit novým a strašidelným stvořením, hledat odpovědi na spoustu otázek a najít cestu z podsvětí dřív, než se v něm ztratí navždy. Tím spíš, když je jim neustále v patách Noční Kostroun.

První díl tajemné fantasy trilogie pro mládež s podtitulem Kniha bran vyšel v nakladatelství Bookmedia již v březnu 2020, tedy prakticky v době, kdy jsme se do knihkupectví vypravit nemohli. Proto také došlo k odkladu vydání druhého dílu, Země Nenávratna, na říjen 2021. Doufejme, že čekání na závěrečný díl bude o něco kratší.

Manlio Castagna se narodil v jihoitalském Salernu. Věnuje se režisérské činnosti a již dvacet let spolupracuje na organizaci filmového festivalu Giffoni pro děti a mládež, v roce 2007 se stal dokonce jeho výkonným ředitelem. Je scenáristou a režisérem videoklipů, dokumentů, krátkometrážních filmů a epizod seriálů. Trilogie Petrademone je jeho debutem v žánru fikce pro mládež a zároveň prvním dílem fantasy série, ve kterém se odráží Castagnovy scenáristické zkušenosti.

Zdroje informací a obrázků: Bookmedia.cz, Knihcentrum.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge