Z Legendy Marie Lu se nejspíš stane seriál

O chystané filmové adaptaci této dystopické young adult série jsme vám psali už v roce 2018, jak to tak ale vypadá, ze všeho tehdy sešlo a teprve nedávno se objevila nová informace o seriálu.

Samotná autorka se rozhodla spojit síly s Bound Entertainment a přetvořit první díl trilogie do podoby seriálu. Ten vyšel už v roce 2011 a celosvětově se prodalo na 3 miliony kopií.

Autorka se bude také společně s Lindsay Sturman podílet na psaní scénáře. Seriál bude také produkovat. Zatím se pracuje na pilotním díle, takže není známo, kdy a jestli vůbec se seriálu dočkáme.

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích.

Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky. Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým.

Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.

Zdroj informací a obrázků: Albatrosmedia.cz, Deadline.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

6 − six =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..