Clare přichází se čtvrtou sérií o Lovcích stínů

Jak se zdá, Cassandra Clare nezahálí a má pěkně napilno. A tak před pár dny světu odtajnila název nové připravované série The Last Hours – a ano, opět jde o sérii ze světa Lovců stínů.

the mortal instrumentsCassandra už dříve prozradila, že hodlá napsat celkem pět sérií ze stejného universa. Jestli toto číslo bude konečné, nebo se v budoucnu setkáme s dalšími, se ještě uvidí. A pokud se tak jako já na začátku psaní tohoto článku cítíte už trochu ztraceni, jakých všech sérií a knih se tedy ještě od Cassandry dočkáme, čtěte dále.

Připravovaná série by měla mít tři díly: Chain of Thorns, Chain of Gold a Chain of Iron. Názvy všech dílů jsou vzaty z knihy Nadějné vyhlídky od Charlese Dickense. Celý příběh by taktéž měl být na motivy tohoto slavného románu. Bude zasazen do roku 1903 a hlavní hrdinkou zde bude dcera Tessy a Willa – Lucie. Trilogie tak bude sequelem prequelu originálního TMI (The Mortal Instruments, česky Nástroje smrti). To jen abyste v tom neměli zmatek. Cassandra také prozradila, že tato trilogie se bude vázat nejen na TID (The Infernal Devices), ale také na TDA (The Dark Artifices) sérii, kde budou příběhy rodin Blackthorns, Herondales a Carstairs navzájem provázány. První díl by měl vyjít v roce 2017, ale vzhledem k tomu, jak vzdálené toto datum je, je možné, že nastanou různé změny.

Teď si trochu ujasníme, co už máme za sebou, a co nás v budoucnu ještě čeká. Na začátku všeho byla série Harry Potter The Mortal Instruments (Nástroje smrti). První díl z šestidílné série vyšel v březnu 2007, šestého dílu  – a snad opravdu posledního – se dočkáme 27. května 2014 a český překlad na sebe nenechá dlouho čekat. Jak jistě většina fanoušků Cassandry a jejích knih ví, tato sextalogie měla původně vyjít jako trilogie a tak po napsání prvních tří knih se Cassandra pustila do svého dalšího projektu ze světa Lovců.

the internal devices

Série TID jsme se proto dočkali rok po vydání třetího dílu TMI – první kniha spatřila světlo světa v srpnu roku 2010. Tato série nás zavedla do minulosti do roku 1873 a nejedno jméno, ať už hlavních nebo vedlejších postav, nám už bylo povědomé z TMI. Tato trilogie se svého posledního dílu dočkala v březnu 2013, a jak se zdá, s mladými postavami – Tess, Jem a Will – se zatím znova už setkávat nebudeme. Ale jak bylo zmíněno výše, setkáme se s nimi v dospělosti.

the bane chroniclesOblíbenou postavou, která spojovala obě tyto série, byl nesmrtelný kouzelník Magnus Bane, který se stal mezi fanoušky knih velice oblíbenou postavou a tak Cassandra postupně začala psát a vydávat krátké povídky o jeho nejrůznějších dobrodružstvích – The Bane Chronicles. V prosinci 2013 jsme se dočkali zatím posledního devátého dílu, avšak další v pořadí na sebe nenechá dlouho čekat a 18. března vyjde již desátý a troufám si tvrdit, že jistě ne poslední díl.

Tohle vše jsou zatím známé informace a teď tedy přijde řada na to, co nás teprve čeká. Jako první ohlášená nová série byla TDA – tato série se bude držet současnosti, avšak zavede nás z New Yorku, kde jsme se setkávali s hrdiny TMI, do LA a navíc se přesuneme z roku 2007 do roku 2012. Seznámíme se s hrdinkou série – Emmou Carstairs. Jistě se nikdo z vás nemusí dlouho rozpomínat, kde jméno Carstairs slyšel. Pokud si to ale budete chtít upřesnit, kdo je předkem/potomkem koho, tak jistě nahlédněte do tohoto rodokmenu, který vytvořila sama Cassandra. Ale pozor, můžete zde narazit na menší spoilery, co vám napoví, která hrdinka nakonec skončila s kterým hrdinou. První knihy z této série, Lady Midnight, bychom se měli dočkat v březnu příštího roku. Další sérií, která bude následovat, je pak zmiňovaná série The Last Hours.

CHL_Family_Tree

Jak bylo řečeno, dočkáme se ještě jedné série ze světa Lovců stínů. Zde mnoho informací zatím odtajněno nebylo, a tak víme jen, že celá série by měla nést název The Wicked Powers a hlavními postavami bude gay dvojice. Ale aby Cassandra nezůstala jen u tohoto velkolepého projektu, spojila své síly s další slavnou autorkou Holly Black a společně píší sérii pro mladší čtenáře, která ponese jméno Magisterium. První kniha The Iron Trial by měla vyjít v USA na podzim tohoto roku. Ono Magisterium by zde měla být škola pro mladé kouzelníky, do níž se hlavní hrdina dostane proti své vůli.

1. The Mortal Instruments / Nástroje smrti

City of Bones (2007)                                     Město z kostí (2009)

City of Ashes (2008)                                     Město z popela (2010)

City of Glass (2009)                                      Město ze skla (2010)

City of Fallen Angels (2011)                           Město padlých andělů (2013)

City of Lost Souls (2012)                               Město ztacených duší (květen 2014)

City of Heavenly Fire (27 May 2014)               Město nebeského ohně (listopad 2014)

Průvodce TMI:  The Shadowhunter’s Codex (2013)

2. The Infernal Devices

Clockwork Angel (2010)

Clockwork Prince (2011)

Clockwork Princess (2013)

The Bane Chronicles (2013)

What Really Happened in Peru (Sarah Rees Brennan)

The Runaway Queen (Maureen Johnson)

Vampires, Scones and Edmund Herondale (Sarah Rees Brennan)

The Midnight Heir (Sarah Rees Brennan)

The Rise of the Hotel Dumort (Maureen Johnson)

Saving Raphael Santiago (Sarah Rees Brennan)

Fall of the Hotel Dumort (Maureen Johnson)

What To Buy The Shadowhunter Who Has Everything (And Who You’re Not Officially Dating Anyway)

The Last Stand of the New York Institute (Maureen Johnson and Sarah Rees Brennan)

The Course of True Love [and First Dates] (18. března 2014)

Jméno v závorce označuje autora, se kterým Cassandra na tvorbě této knihy spolupracovala.

3. The Dark Artifices

Lady Midnight (březen 2015)

Prince of Shadows (2016)

The Queen of Air and Darkness (2017)

4. The Last Hour

Chain of Thorns (2017)

Chain of Gold

Chain of Iron

5. The Wicked Powers

– datum neznámé

Magisterium Series (Cassandra Clare & Holly Black)

The Iron Trial (září 2014)

Celkem se připravuje pět dílů. Série se chystá také v českém překladu.

Zdroj informací a obrázků: Hypable.com, PageToPremiere.com

Jana Buchtová

Upovídaná zrzka, která se vůbec necítí na 26! A která tráví až příliš mnoho času poleháváním v posteli s knížkou v ruce. “But for my own part, if a book is well written, I always find it too short.” ― Jane Austen

6 komentářů: „Clare přichází se čtvrtou sérií o Lovcích stínů

 • 30.10.2015 (22.25)
  Trvalý odkaz

  Mám otázku:) není nahodou někde překlad Magnusových povídek? A nevíte jestli Lady Midnight uz vysla v cestine?:)

  Reagovat
  • 30.5.2016 (20.25)
   Trvalý odkaz

   Ledy midnight neni ešte v preklade, ale už ten príbeh odkúpilo vydavaťelstvo Slovart, takže sa pri ich tempe prekladania ešte načakáš

   Reagovat
 • 13.11.2015 (21.11)
  Trvalý odkaz

  Sice už je tento článek starý víc jak rok, ale přesto „děkuji“ za spoiler k sérii Pekelné stroje, u které jsem přečetla zatím jen první díl… Vím že to tak úplně není chyba autora článku, ale prostě nenávidím spolilery a musela jsem to sem napsat…:D

  Reagovat
 • 27.1.2017 (16.17)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, potřebovala bych poradit. Teď sočítám poslední díl TID a zatím úžasné! Ale nechápu, proč v TMI bylo řečeno, že Will se kvůli Valentinovi provdal za nějakou Cecily, když Will umřel při vzpouře, Valentin vyjmul malého Jace z Cecily těla, která se podřezala a vzal si ho k sobě. V TID ma Will dítě ale s Tessou. A Cecily je jeho sestra. Chtěla bych se zeptat jak to teda je, jestli jsem v knihách něco špatně pochopila a nebo jak 🙂

  Reagovat
  • 31.1.2017 (19.59)
   Trvalý odkaz

   Myslím že máš nějak úplně popletená jména protože Jaceova matka se jmenovala Celine, a s ní se právě kvůli Valentýnovi oženil Stephen Jaceův otec, který potom umřel při vzpouře. Willa s Tessou dělí od Jace několik generací, je to krásně vidět v tom rodokmenu v tomhle článku. 🙂

   Reagovat
 • 26.11.2017 (16.16)
  Trvalý odkaz

  Vím, že je tenhle článek už docela starý, ale…bude někdy český překlad na The Bane Chronicles?

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

12 − five =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..