Percy Jackson dostane nový look

Ne, zatím se nemluví o filmovém restartu série, či o třetím filmovém díle. Tentokrát jde o knižní obálky knižní série z pera Ricka Riordana, která si získala srdce čtenářů po celém světě. Pěknou řadu fanoušků má také u nás.

Jelikož se ke konci roku v zahraničí dočkáme vydání posledního – pátého dílu – série Bohové Olympu, chtějí si nakladatelé pojistit, že bude stále zájem i o původní pentalogii. Proto se rozhodli vydat knihy s novými obálkami a postupně je v minulém týdnu uveřejňovali. My jsme si počkali, až budou všechny, abychom vám je mohli ukázat…

Percy 1

Percy 2

Percy 3

Percy 4

Percy 5

Zdá se vám na těch obálkách něco zvláštního? Nedokážete přijít na to, o co jde? Poradíme vám! Obálky na sebe totiž chytře navazují… a tady máte důkaz místo slibů:

Percy_match

Kromě posledního dílu Bohů Olympu Riordanovi letos vyjdou další dvě knihy. V krátké novele The Staff of Seraphis se setká Annabeth se Sadie z Rickovy egyptské trilogie Kronika Cartera Kanea. Venku by se měla objevit už 8. dubna. V srpu, přesněji 19., vyjde již dříve avizovaná kniha Percy Jackson and the Greek Gods. Tady se podíváme do koutů řeckých mýtů z pohledu Percyho.

My se ještě nemusíme bát konce oblíbené knižní série, protože v polovině března vyjde v češtině u nakladatelství Fragment čtvrtý díl, Hádův chrám. Na co se můžeme u dalšího dílu Bohů Olympu těšit?

Haduv chramČas se krátí… Bránu Smrti, tajemný průchod mezi světem živých a mrtvých ovládla Gaia se svými pomocníky. Zástupy nestvůr proudí na zem a chystají se převzít vládu nad světem.

Přijdou Percy a jeho přátelé na to, jak bránu uzavřít? Dokáží se vrátit z hlubin Tartaru, nejtemnější části podsvětí, kterému vládne bůh mrtvých Hádes? Nebude to jednoduché!

Řečtí a římští bohové nedokáží svým dětem pomoci a k Táboru polokrevných se blíží armáda římských polobohů, aby ho zničila. Sedm statečných hrdinů z proroctví musí znovu nasadit své životy za záchranu bohů, lidstva a celé civilizace.

Zdroj informací a obrázků: FB.com/PercyJackson, Fragment.cz, Hypable.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

3 komentáře: „Percy Jackson dostane nový look

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

7 + 20 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..