Kolik detektivek plánuje J.K. Rowling napsat?

Knihy

V minulém týdnu u nás vyšel detektivní příběh Volání kukačky, které napsala pod pseudonymem J.K. Rowling, a také jsme vám přinesli informaci o druhém případu detektiva Strikea. Tím vlastně vznikla knižní série „Cormoran Strike“. Nyní už je jasné, že by se měla celkově skládat ze sedmi knih.

volani-kukackyNěkteří autoři píší trilogie, jiní dávají přednost hexalogiím, další se spokojí se samostatnými knihami. Joanne Rowling má očividně jako oblíbené číslo sedm. Už její světově známý hrdina Harry Potter, jehož příběhy se proslavila, strávil v Bradavicích sedm let. Nyní se k sedmidílné sérii nejspíše vrátí prostřednictvím pseudonymu Robert Galbraith. Podle nejnovějších informací má totiž autorka příběh naplánovaný právě na sedm knih.

Kolem knihy The Cuckoo’s Calling se brzo po vydání strhl velký humbuk, protože vyšlo najevo, že autorem není žádný začínající spisovatel Galbraith, ale sama slavná J.K. Rowling. Její fanoušci byli dost naštvaní, protože se na knihu nemohli těšit a tak nějak jim překazila stříhání pomyslného metru do vydání. Letos se tak dočkají pokračování s názvem The Silkworm a je poměrně jasné, že u dvou knih nezůstane.

U příležitosti červnového vydání knihy The Silkworm by se měla Rowling objevit na krimi spisovatelském festivalu Old Peculier. Bude to tak první (a tento rok jediná) akce, na které se představí jako Robert Galbraith a kde bude podepisovat fanouškům své nové knihy. Kromě Rowlingové se na akci představí například Denise Mina, Peter May nebo Ann Cleeves.

Četli jste Volání kukačky, nebo se na něj teprve chystáte? Co si myslíte o celé záležitosti s pseudonymem? 

Zdroje informací a obrázků: Hypable.com

7 thoughts on “Kolik detektivek plánuje J.K. Rowling napsat?

 1. Proč si zrovna vybrala detektivky? 🙁 i když Volání kukačky je vynikající kniha, tak fantasy jí šlo mnohem mnohem líp.

  1. Podle mě by to bylo velký srovnávání s HP a navíc vymyslet úplně jiný dokonalý svět jako byl ten v HP… je dobře, že se rozhodla psát něco úplně jinýho. Třeba se k fantasy ještě vrátí, ale řekla bych, že spíš až třeba na starý kolena…

   1. To ano, ale nemusela by přeci vymýšlet zcela nový svět. Myslím, že fanouškům i čtenářům by stačilo, kdyby jen dál rozšiřovala svět HP, psala příběhy postav, které už z knih známe, ale i vymýšlela nové postavy s novými příběhy. Vím, že jako spisovatelka chtěla rozšířit své obzory, ale když vydala Volání kukačky pod pseudonymem, tak to byl trochu propadák a tržby stouply až po zjištění, že to napsala právě JKR. Proč Harry Potter mizel z pultů knihkupectví astronomickou rychlostí a tohle ne? To už o něčem svědčí.

    1. Tak s tím souhlasím. Říkala jsem si, že by se mohla třeba věnovat Krásnohůlkám nebo Kruvalu…tam by měla spoustu prostoru na nový postavy a příběhy a linka HP a Voldemorta by tam skoro ani nemusela moc zasahovat. To by se mi vážně hodně líbilo :).
     Jinak máš pravdu, že u ní táhne hlavně to jméno, ale třeba zase najde něco, co jí bude sedět :).

 2. Volání kukačky je skvělá kniha, i když Prázdné místo mi připadá o chlup lepší. Rowlingová dokáže pokaždé napsat poutavý příběh, každou postavu dokonale vykreslit i využít momentu překvapení, ale Harry Potter je prostě Harry Potter. Z jeho stínu se podle mě nikdy nedostane. Vždycky to bude „Ta, co napsala HP“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge