První fotky k druhému filmu Enoly Holmes

Filmy Knihy Novinky

Filmová adaptace knihy Nancy Springs si díky Netflixu získala řadu fanoušků, není tedy divu, že se streamovací platforma rozhodla natočit pokračování. Toho se dočkáme už v listopadu.

Sherlocka a jeho bratra Mycrofta už známe, je tu ovšem ještě jejich mladší sestra Enola, která se svým intelektem od svých bratrů zase tolik neliší. Enola Holmes Mysteries je oblíbená knižní série z pera Nancy Springs, jejíž první dva díly z celkových šesti vyšly před několika lety také v češtině u Knižního klubu. Díky úspěchu filmové verze začaly knihy nově vycházet u nakladatelství Fragment. Třetí díl, Případ zlověstných kytic, vyšel teď koncem srpna.

Enola Holmes (Millie Bobby Brown), čerstvě po triumfu vyřešení svého prvního případu, se rozhodne jít ve stopách svého slavného bratra Sherlocka (Henry Cavill) a otevírá svou vlastní agenturu – jen aby zjistila, že život ženy detektivkty není tak snadný, jak se zdá. Přijme chladnou realitu dospělosti rozhodne se agenturu zavřít, když jí dívka bez peněz nabídne Enole první oficiální práci: najít její zmizelou sestru.

Tento případ se ukáže jako mnohem záhadnější, než by čekala. Enola se ocitne v nebezpečném novém světě zlověstných londýnských továren a barevných hudebních sálů… až v nejvyšší společenské vrstvě a na samotné 221B Baker Street. Když se zažehnou jiskry smrtícího spiknutí, musí Enola požádat o pomoc přátele – a samotného Sherlocka – aby odhalili její záhadu. Zdá se, že hra znovu našla nohy!

Druhý film by se měl na Netflixu objevit 4. listopadu.

Zdroj informací a obrázků: Nerdist.com, Netflix.com/tudum, Albatrosmedia.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge