O životě J.R.R.Tolkiena se dozvíme víc už v květnu

Pokud jste to ještě nezaznamenali, letos se do kin dostane biografický film o jednom z nejoblíbenějších autorů žánru fantasy vůbec. Respektive o člověku, který vlastně tento žánr svým Pánem prstenů nebo Hobitem vynalezl.

V hlavních rolích snímku o J.R.R.Tolkienovi uvidíme Nicholase Houlta a Lily Collins. Natáčelo se v Anglii, konkrétně ve městech Liverpool a Manchester. Zákopové scény z první světové války se natáčely v Altchringhamu. Ve filmu tak uvidíme nejen Tolkienovu přítelkyni, ale také jeho dětství a kamarády, kteří ho inspirovali k vybudování světa, jak jej známe my… ale také se dočkáme záběrů z války, co tu a tam odkazují na jiné scény v knihách.

Film má sice oficiální premiéru stanovenu už na 10. května tohoto roku, my se jej ale nejspíš dočkáme až 5. října.

Zdroj informací a obrázků: Hypable.com, CSFd.cz, IMDb.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

1 komentář: „O životě J.R.R.Tolkiena se dozvíme víc už v květnu

  • 31.3.2019 (18.40)
    Permalink

    Nikdy jsem se nezajímala o Pána prstenů nebo Tolkienovu tvorbu vůbec, tedy párkrát jsem se začala koukat na film, avšak nikdy jsem u něho nesetrvala do konce. Tohle oproti tomu vypadá vážně zajímavě. Jsem zvědavá, jestli tam bude nějak zachycené i jeho přátelství C.S. Lewisem, v traileru jsem to nepostřehla.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 + fourteen =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..