The Girl on the Train česky i ve filmu

Filmy Knihy Novinky

Psychologický thriller The Girl on the Train britské spisovatelky Pauly Hawkins je označován za jeden z nejlepších debutů letošního roku. Příběh čerstvě rozvedené Rachel bývá často přirovnáván ke Zmizelé nebo k románu Dřív než půjdu spát.

The Girl on the TrainHlavní hrdinkou The Girl on the Train je Rachel, která si právě prošla rozvodem. Každý den dojíždí vlakem do práce a sleduje domy na předměstí. Díky pravidelné zastávce má možnost denně pozorovat mladý pár bydlící v jednom z domků. Každý den je vidí snídat na terase a jejich život se zdá perfektní. Rachel jim začne říkat Jess a Jason a po čase začne mít pocit, že je zná. Jenže jednoho dne uvidí něco úplně jiného, něco šokujícího, a rozhodne se o to podělit s policií. Najednou se ocitá uprostřed policejního vyšetřování. Nezpůsobila však víc škody, než užitku?

Úspěch knihy dokládá i fakt, že byla práva prodána do 25 zemí a jen v USA se od ledna prodalo přes dva miliony výtisků. Autorská práva k českému vydání knihy získala Euromedia Group, která ji vydá pod svou značkou Ikar. Na pulty knihkupectví a do eshopů by měla dorazit letos v listopadu.

Autorčina prvotina vzbudila hned po vydání velký rozruch a tak se dalo čekat, že se bude některé filmové studio snažit získat práva na adaptaci knihy. Nakonec se poštěstilo studiu DreamWorks, které už zfilmovalo například román Černobílý svět Kathryn Stockettové nebo Jsem číslo čtyři autorů s pseudonymem Pittacus Lore.

Snímek bude režírovat Tate Taylor, který se studiem spolupracoval právě na adaptaci Černobílého světa (The Help). Příběh adaptuje na filmový scénář Erin Cressida Wilson, jedněmi z producentů pak budou Marc Platt a Jared LeBoff. 

Zdroje informací a obrázků: variety.com, hypable.comgoodreads.com, bux.cz, twitter.com

1 thought on “The Girl on the Train česky i ve filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge