SERIÁLOBRANÍ: Tajemství kruhu

Seriálobraní Seriály

Úspěch seriálu Upíří deníky americkou televizní stanici The CW natolik nadchnul, že se rozhodli zainvestovat do další seriálové podoby knižní série z pera L.J.Smith. Tentokrát vsadili na její původní trilogii Tajný kruh…

Secret CirclePodle knižní série: Tajný kruh ~ L. J. Smith

O seriálu: Cassie Blakeová byla normální mladá holka – dokud její matka Amelia nezahynula při údajně nešťastném požáru. Osiřelá a zarmoucená Cassie se nastěhuje k její milované babičce Jane do krásného malého města Chance Harbor ve státě Washington, které její matka před mnoha lety opustila a kde se zdá, že místní obyvatelé toho o Cassie ví víc, než ona sama.

Jak Cassie začíná poznávat své nové spolužáky ze střední školy, jako například dobromyslnou Dianu a jejího krásného přítele Adama, napjatého samotáře Nicka nebo protivnou Faye a její pobočnici Melissu, začínají se dít podivné a děsivé věci. Když jí noví kamarádi vysvětlí, že pochází z rodu mocných čarodějnic a že čekali na Cassie, aby se k nim přidala a dokončila tak novou generaci Tajného Kruhu, Cassie jim odmítá věřit – dokud jí Adam neukáže, jak využít její neuvěřitelné magické schopnosti.

Ale potom Cassie objeví vzkaz od její matky schovaný ve staré knize kouzel v její bývalé ložnici a pochopí svůj opravdový, nebezpečný osud. Cassie a ostatní zatím nevědí, že ve hře jsou i zlé síly, které můžou mít co dočinění s dospělými ve městě, počínaje Dianiným otcem a Fayinou matkou – a také to možná znamená, že smrt Cassiiny matky možná nebyla tak docela nehoda. (Secretcircle.cz)


28. října 2010 L.J.Smith svým fanouškům oznámila, že se i její další série nejspíš dočká svého seriálu. 8. února se scénáře chopilo The CW a přidalo producenta Kevina Williamsona, který stojí za úspěchem Dawsonova světa či samotných Upířích deníků. Seriál se dočkal pouze 22 dílů první série, poté byl kvůli nízké sledovanosti v druhé polovině sledovanosti zrušen. K oficiálním důvodům zrušení televize uvedla také vysokou cenu seriálu kvůli lokacím a speciálním efektům.

Zrušení seriálu velice těžce nesli jeho fanoušci. Jak říkají: „Rozhodnutí přišlo jako rána z blesku.“ Rozhodli se proto rozjet velikou kampaň za obnovení seriálu, či jeho předání jiné televizní stanici. Založili kampaň spolu s webovou stránkou „Save the Circle“ a nejdříve poslali dopis The CW s dotazem o přehodnocení svého závěru. Mimo jiné poslali prosebné dopisy o pokračování seriálu do MTV, ABC Family a SyFy. Dokonce v rámci Make A Wish Foundation ve jménu MTV nasbírali 7.000 dolarů. Po čase ovšem svou snahu vzadlu kvůli vysokým nákladům. Warner Bros sice zahájilo debatu s ABC Family o znovurozjetí seriálu, ale později od toho upustili. Všechny podpisové kampaně fanoušků měly k 24. červnu 2012 na 85.500 podpisů.


České fan stránky seriálu

Zdroj informací a obrázků: Secretcircle.cz, The CW, Wikipedia.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge