Známe zahraniční obálku posledního dílu série Měsíční kroniky

Pokud jste doteď neslyšeli nic o skvělé scifi retellingové knižní sérii Měsíční kroniky (The Lunar Chronicles), měli byste to rychle napravit. Přečtete si třeba náš shrnující článek nebo naši recenzi na druhý díl. Série se totiž blíží ke svému konci… brzy dorazí čtvrtý díl, Winter.

WinterWinter je nevlastní dcera zlé královny Levany, která provozuje měsíční kolonii Luna, a jak už samotná obálka napovídá, po Popelce, Karkulce a Locice se podíváme také na scifi verzi Sněhurky. Winter vychází 10. listopadu 2015 a my se české verze snad dočkáme napřesrok.

Meyer je s volbou obálky velice spokojená a myslí si, že skvěle zapadá mezi své starší sestry. Těžko říct, jakou obálku budeme mít na české verzi od Egmontu. Nechejme se překvapit. Podle slov autorky by poslední díl měl být akčně snad nejnabitější díl z celé série, který sleduje osudy Cinder a celé její party a také představuje princeznu Winter.

Ačkoliv se konec blíží, je na knize ještě pořád nějaká ta práce a úpravy, než se dostane na pulty knihkupectví. „Nepochybuji o tom, že si konec vyžádá nějaké ty slzy,“ říká Meyer.

„Tento příběh, a hlavně tyto postavy byly obrovskou částí mého života po dobu sedmi let. Bude hodně těžké říct jim sbohem, ale samozřejmě se těším na nové projekty v budoucnu.“

Četli jste některou z knih série? Jak se vám líbila? A taky tak netrpělivě vyhlížíte poslední díl? Čekání si můžete zkrátit krátným úryvkem, který si můžete přečíst zde.

Zdroj informací a obrázků: USAToday.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

4 komentáře: „Známe zahraniční obálku posledního dílu série Měsíční kroniky

 • 12.3.2015 (19.38)
  Trvalý odkaz

  Ta obálka je naprosto kouzelná. Naše jsou sice moc povedené, ale Měsíčním kronikám jsem tak propadla, že si je chci pořídit v originálním hardbacku 😀 Ale hlavně jsem z předchozího setkání s Winter pochopila, že vzhledově moc Sněhurce podobná není, tak jsem hooodně zvědavá! 🙂

  Reagovat
 • 13.3.2015 (7.44)
  Trvalý odkaz

  Teda ta obálka vypadá vážně skvěle! Měsíční kroniky jsou úžasné! Ale i naše obálky vypadají vážně dobře. Možná se mi dokonce líbí i o trochu víc…

  Reagovat
 • 20.3.2015 (17.12)
  Trvalý odkaz

  Proč až za tak dlouhou dobu? To nepřežiju…. Ale ta obálka je úžasná 😀

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

four × 4 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..