KNIŽNÍ RECENZE: Battlescars aneb Nejhorší new adult kniha, jakou jsem kdy četla

Knihy Knižní recenze

Nedávno jsem v žánru new adult ujížděla na příbězích typu „jsem-děsně-drsnej-rockovej-bůh“ neboli „rock star stories“. A tak jsem se po docela vydařených kouscích, jako je In The Band, Fall From Grace, Rocked Under, nebo Song For Julia dostala i ke čtyřmi hvězdičkami hodnocené knize Battlescars. 4 hvězdičky? Jako fakt? Od koho? To nechcete!

UPOZORNĚNÍ: Po této recenzi možná už nikdy nebudete chtít něco podobného číst…

gif1

Podívejme se na děj. Aubrey je 23 a dělá letušku v soukromé letecké společnosti svého otce. A tak se jí na palubu dostane i super bad boy a největší rockový bůh Jake Parker, s níž má Aubrey strávit pár měsíců na turné. Aubrey má boyfriend-issues, takže Parkera, který je do ní asi tak po minutě zamilovaný a samozřejmě tím i polepšený, odpálkuje. Jake se ale nedá, ubytuje Aubrey ve svém hotelovém pokoji, tahá ji po koncertech, řeší její boyfrend-issues. Aubrey po pár stránkách Parkerovi podlehne, za dalších pár stránek už se chtějí vzít a nakonec se i pokouší o dítě.

gif2

A tak jsme i svědky silně „emotivní“ situace, kdy oba obrečí doktorovo ujištění, že je Aubrey blbě ne proto, že by byla konečně zbouchnutá, ale proto, že má ledvinové kameny. Oups SPOILER ALERT! Ale to neva, ono je to stejně tak blbé, že to prostě nebudete číst.

gif3

Na této knize není ani písmenko oukej. Jednak se všechno děje nepřirozeně rychle a nelogicky, Aubrey má nepřirozeně dokonalou rodinu, Parker je geniální umělec a chudáček, z něhož bulvár udělal děvkaře a jeho label mu ničí sluníčkový život. Jeho nevlastní tatík, který se ho ujal poté, co ho zfetovaná matka opustila, žije šťastně na obřím ranči, který mu děsně bohatý Jake koupil, protože je to prostě hodný hošík. Navíc chodí za dětičkama do nemocnice, což očividně mateřský typ, jako je potetovaná Aubrey s růžovým pokojem a pramínky vlasů, přesvědčí k tomu, aby měla ihned taky pár potomků. Ta se nakonec vdává v černých gothic šatech, protože bílá prostě asi není in a už mě, prosím, zastavte, nebo se pobliju. Jediný škrábanec jejich vztahu je totálně nejvíc trapná scéna v klubu po koncertě, kde si Aubrey z poctivé vzdálenosti a bez jakéhokoliv kontaktu povídá s Jakovým kámošem z kapely a Jake v žárlivosti políbí nějakou groupie. A to je tam nakonec jen proto, aby pak Aubrey mohla běhat po ulici a řvát na něj, zatímco on za ní utíká a říká, jak ji miluje. Vyřešeno po 3 stranách a už máme zase vztah plný fialových jednorožců a romantických blitek.

gif4

Říkala jsem si, že jedinou věcí, která mě během celé knihy zabaví, bude Aubreyina babička, postarší majitelka cadillacu, která kouří jednu za druhou a je to taková příjemně sarkastická mrcha. Ale i z té se nakonec vyloupl příšerný kýč.

gif5

Nakonec už jen dodám, že Aubrey s Jakem měli dvojčata, což všichni v knize komentují jako největší úspěch Jakeových spermií. A sex je nuda. Nečtěte to!

gif6

Zdroj obrázků: Tumblr.com

5 thoughts on “KNIŽNÍ RECENZE: Battlescars aneb Nejhorší new adult kniha, jakou jsem kdy četla

  1. Ježiši, a to jsem si myslela že už jsem četla hodně blbé knihy:D Parádní recenze, tomuhle se určitě vyhnu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge