Filmové Město z popela bude!

Filmy Knihy Novinky

Dobrá zpráva přišla pro všechny fanoušky série Nástrojů smrti od Cassandry Clare. Studio Constantin dalo zelenou druhému pokračování, a tak už fanoušci nemusí smutnit, že by snad k jeho natočení nemuselo dojít.

První film očekávané série Nástrojů smrti, Město z kostí, přineslo místo očekávaného nadšení ze strany jak fanoušků knih, tak i diváků neznalých předlohy, spíše jedno velké rozčarování. Mnozí byli už předem odrazeni negativní kampaní, která se zvedla mezi některými čtenáři vůči samotné autorce, ale celé to bylo podtrhnuto opravdu nezdařeným úvodním filmem.

Po vizuální stránce vše fungovalo, i obsazení na papíře se zdálo být z větší části v pořádku. V rolích „dospělých“ postav se objevili ostřílení herci a u hlavních hrdinů byli fanoušci relativně spokojeni (jediný, kdo nesklízel velký ohlas, byl jen Jamie Campbell-Bower). Ale i přesto až příliš mnoho faktorů ve filmu nefungovalo.

Zásadním problémem byl však scénář a snad i režisérovo vedení. Studio Constantin, které do samotné produkce vložilo 60 mil. dollarů a do následné postprodukce dalších 60. mil dollarů, se tak návratnosti peněz nedočkalo, když film na americkém i světovém trhu vydělal necelých 100. mil.

Co ihned následovalo, byly první dotazy, zda po takto prodělečném (a to první odhady vypadaly ještě hůře) a hlavně špatném filmu, má vůbec smysl pouštět se do natáčení pokračování. Studio tak produkci filmu pozastavilo s vyjádřením, že se musí zvážit všechny okolnosti a že se musí tvůrci znova podívat na scénář a přepracovat jej.

Předpokládali, že tak jako to bylo v případě Stmívání, fanoušci budou sérií natolik nadšení, že tvůrcům prominou odchylky od děje, nelogičnosti a jiné prohřešky, ale stejně jako tomu bylo v případě Hostitele nebo Nádherných bytostí, fanoušci (často mladé dívky a ženy) nejdou hloupě za davem a dokážou se zdravým rozumem zhodnotit i určitou kvalitu filmu. A tak i zde studio narazilo.

Fanoušků série je však i přesto hodně, proto se studio Constantin dušuje, že se ponaučilo ze svých chyb a natáčení druhého dílu tak může začít, a to začátkem příštího roku. Datum premiéry ještě známo není, avšak ústřední dvojice Jamie Campbell-Bower a Lily Collins, stejně jako režisér filmu Harald Zwart, smlouvy již podepsali.

Jako nevelký fanoušek samotné Cassandry, která tak nehezky dala od celého filmu ruce pryč, bych ji přála, aby se ani druhému filmu nevedlo dobře, avšak kvůli fanouškům knih a třeba i filmu, doufám, že tentokrát vše vyjde mnohem lépe. Jako divákovi jsou mi miliony dollarů, které na tom studia prodělala, ukradená, avšak nelíbí se mi, že první knihu ze série takto pokazili a že to na žánr YA jenom hází nehezké světlo a přesvědčuje tak nečtenáře tohoto žánru, že čteme jenom hloupé naivní braky. Tak snad si druhým dílem napraví reputaci.

 Zdroj informací a obrázků: Hypable.com

40 thoughts on “Filmové Město z popela bude!

 1. Promiň, ale trochu mě to uráží. Nic proti tobě Jani, ale na začátku tohoto článku jsi začala tak hezky a na konci to totálně pokazíš. Já vím, že každý má právo na vyjádření svého názoru, ale i tak… Děkuji, že jsi mi dala naději, že bude i další díl natočen. Já osobně zbožňuji Cassandru a přijde mi, že filmové zpracování prvního dílu Mortal Instruments je dobré. Není to sice úplně přesně podle knihy, ale to není žádný film. I tak znovu děkuji.

 2. Jak jsi řekla, názor na knihu/film je subjektivní věc. Když se dívám na knihy samotné z prvních tří dílu jsem byla jako čtenář po jejich přečtení nadšená – a když filmaři i knihu, co se mi třeba nelíbila převedou na plátno úspěšně, budu z toho mít jen radost.

  Obvykle osobní život a názory autora do jeho děl nemíchám, ale v případě Cassandry bohužel míra její arogance a samolibosti byla nastokrát překročena – a já osobně – toto již nedokáži oddělit.

  Film jako takový byl lepší než jsem čekala (viděla jsem zatím jen jednou, abych si dokázala udělat lepší obrázek) vzhledem k tomu, jak kritické názory jsem na něj před jeho shlédnutím četla. Film rozhodně neměl nudné pasáže, bohužel měl však přespříliš nelogických pasáží. Prvních 30-50 minut ušlo, pak po scéně s Bachem nebo který to skladatel to byl, to šlo vše z kopce. Ať už jako čtenář nebo divák, nemám ráda, když tvůrci uráží divákovu inteligenci, to považuji za jeden z největších prohřešků. A když i scény, které v knize byly romantické a milé jsou na plátně nepředstavitelně přeslazené, je to škoda.

  A ano, možná to není ode mě hezké přát autorce neúspěch, ale když si někdo postaví živobytí na jedné sérii, kterou ještě tak všude možně pokradl a popujčoval, když není schopen napsat nic NIC jiného než jen tenhle jediný svět, když se snaží čtenáře ždímat nejrůznějšími vydáními povídek a doplňkových knih a průvodců, takový člověk u mě prostě ztrácí respekt.

 3. promin ale tvuj komentar se mi nelibi, ja cetla zatim vsechny dily od cassandry co vysli. doslova jednim dechem jsem je precetla.je pravda ze ve filmu jsou mirne odchylky a trochu je to na preskacku, viz treba sklenik.ale i presto jsou film i kniha podle me skveli.a podle me se knihy drzeli dost.je spousta filmu podle knih, ktery se o dej jen lehce otrou.treba zarikavac koni.ale tady celkem smele muzu rict ze se slusne drzeli dejove linie. asi to bude tim ze mas s autorkou osobni problem jen ty sama. ale napsat knihu neni hracka a uz vubec ne serii. myslim ze nekomu tu schazi kousek respektu a ja to nejsem. a jen zavistivi lide jsou neprejici.kazdemu se libi jiny zanr, to je jasne ale nechapu proc jsi az tak moc zaujata proti autorce.navic vubec nevidis jaka je ve skutecnosti, vubec ji neznas a soudis. treba ma svoje duvody proc se nezucastni. a kdyz do toho nevidis tak neodsuzuj. jake by to bylo tobe kdybych o tobe zacala takhle psat? rekla bys ze te vubec neznam a co se staram. tak mej laskave trochu respektu, a otevri poradne oci. protoze odsuzovat umi kazdej blbec, obzvlast cesi

  1. Tak jak to napsat, abych zcela jasně vyjádřila můj názor na knihu, autorku.

   Za prvé, každý máme nárok na svůj názor, takže ty máš naprosté právo nesouhlasit s mým názorem, stejně jako já mám právo vyjádřit ten svůj.

   Za druhé jenom proto, že jsem nikdy žádnou knihu nenapsala (a ano věřím, že to není snadné) neznamená, že se k žádné knize nemůžu vyjádřit (ať už kladně nebo záporně). Nikdy jsem také neušila jediný kus oblečení (to už bych měla větší šanci napsat tu knihu), nikdy jsem nevyrobila jediný kus nábytku nebo jsem nikdy nikoho neostříhala, přesto věřím, že mám právo říct, že se mi dané oblečení či účes nelíbí a že je to třeba hrozné, byť já sama bych ani tu hrůzu nezvládla. Nehodlám tvrdit, že můj kriticismus zde byl nějak mocně intelektuální (toho jsem ve škole měla ažaž), ale na druhou stranu jsem taktéž film nezdrbla jenom proto, „že se mi nelíbil hlavní hrdina a že to bylo prostě nudné“ (uvádím jen jako příklad). Nějaké pádné důvody jsem zde zadala.

   Vyprošuji si nařčení z toho, že jsem závistivá. Já lidem přeji hodně dobrého a mám spoustu oblíbených autorů (když se budeme držet knih), kterým přeji hory doly a aby je všichni četli a milovali tak moc jako já. Závistivá nejsem. Jenom proto, že ti řeknu, že se mi nelíbí tvoje boty, to neznamená, že ti ve skutečnosti hrozně závidím a že bych je taky hrozně moc chtěla mít,Jen si myslím, že je na světě spousta autorů i v YA žánru, kteří by si všechen úspěch zasloužili mnohem víc. Ale tak to ve světě funguje, že ne vždy ti, co si to zaslouží, tu slávu/úspěch/uznání/peníze mají.

   Co se knih jako takových týče. Já četla první 4 díly, které mám i doma koupené a pak jsem četla 2 díly Clockwork Angel nebo jak se to jmenovalo, které mám také doma. Obě série jsem četla jen jednou a už to bude tak tři roky, kdy jsem začala s TMI. Knihy se mi po prvním přečtení tedy hodně líbily a byla jsem velký fanoušek, ale jak jsem napsala výše, od té doby jsem se toho hodně dozvěděla ze zákulisí. Hlavně jak tyto knihy vznikaly. Pokud o tom mnoho nevíš – doporučuji vygooglit Cassandra Clare – fanfiction – plagiátorství. Možná se tak dozvíš mnoho nového, nečekaného. Píšeš, že „třeba má svoje důvody proč se nezúčastní“ pokud tím narážíš na to, že jsem napsala, že autorka dala ruce pryč od filmu, tak na toto téma byl v zahraničí nejeden článek, který poukazovala na povahu autorky, která mocně tvrdila, jak se podílí na tvorbě filmu, ale v okamžiku, kdy se film dostal do rukou nejen kritiků, ale i diváků a neměl kladného přijetí, začala tvrdit, že autor jen velice málo může tvorbu filmu ovlivnit a pochopitelně tam toho bylo mnohem více – opět doporučuji google. Jsem dost velká holka na to, abych byla schopna rozlišit, co je jen blábol médií a bulváru a co je docela jasné shrnutí faktů.

   Kniha vs. film. To že se ti knihy líbily je super, každý máme svůj názor. Na GR už bylo tolik bojů, kdy se jedna strana zlobila, že jí někdo popsul knihu, co se druhé straně líbila a všechno tohle je zbytečné. Třeba moje „oblíbená“ kniha Krásná katastrofa – já tu knihu bytostně nesnáším, protože podle mého názoru zosobňuje vše, co je špatné na NA/YA, ale kdybych se měla hádat s každým, kdo ji má rád, tak mi mezi čtenáři nezbudou žádní kamarádi. Naopak kolikrát jsem já byla nadšená z knihy, kterou i moji dobří kamarádi totálně zdrbali – běžný jev, zvykni si, číst názory jiných pak bude o to jednoduší.

   Co se týče převedení knihy na plátno, píšeš, že filmaři se drželi poměrně přesně knih. Super, ale tohle mě zrovna dvakrát netrápí. Jak už bylo mnohokrát řečeno u jiných projektů, to co funguje v knize, ne vždy funguje ve filmu. A tak jisté změny musí nastat. Třeba 1,2 HP se drželi knih velice věrně a přesto mi přijde 3. filmařsky mnohem zajímavější díl, byť je tam velká spousta odchylek (a některé jsem tehdy při odchodu z kina pomalu oplakala) přesnost není záruka, odchylka není vždy vyžadována – Nádherné bytosti. záleží zda se to povede nebo ne. Ale film (stejně jako kniha) mě musí opravdu uchvátit a vtrhnout do děje, abych zapomněla/přehlížela/neměla čas si všimnout věcí, které tomu někdo vytkl a se kterými bych při racionální úvaze souhlasila. A to se obzvlášť druhé půlce filmu pro mě nepodařilo.

   U autorů slavných jako je Cassandra platí stejné pravidlo (podle mě) jako u slavných herců/zpěváků. Žiješ veřejný život, jsi umělec, který je na očích, bereš za svoji práci velkou spoustu peněz a tak za to holt musíš platit jistou daň. Ano, mez únosnosti je kvůli paparazi až přespříliš často překročena, na druhou stranu, chtěl jsi být slavným a bohatým a dělat práci jakou děláš, tak musíš být připraven čelit kritice a často i pomluvám. V případě Cassandry je to kritice. Možná máš pravdu, neznám ji a třeba je to naprostá světice, ale způsob jakým se prezentuje, způsob jakým vytvořila svůj příběh podle mého názoru nebyl správný (o legalitě se už taktéž pojednávalo) a tento názor mi nikdo nevymluví.

   A neboj, Češi jsou sice velcí závistivci, ale pomlouvat dokáží i ostatní národy velice zdárně. Ale bohužel respekt budu mít a mám k velké spoustě autorů, ale „laskavě trochu respektu“ ke Cassandře mít nebudu a věř mi, že když jsem si o ní četla některé věci, tak jsem měla oči hodně otevřené dokořán, až mi z toho zrak přecházel.

 4. Mě se film líbil, dějově i obsazením 🙂 Do kina jsem šla, aniž bych vlastně věděla o co jde (film vybrala kamarádka). Knížku jsem četla až po shlédnutí a těším se na další filmy (snad je teda natočí)!

 5. Ahoj, ja si myslim, ze prvni tri knihy jsou docela dobre. Dalsi tri jsem necetla, ale vsimla jsem si na ruznych strankach komentare od tech, kdo to uz cetli. Nechci ty knihy zatim nijak komentovat, jen si myslim ze budou taky dobre. A k filmu musim rict, ze je proste super a Jamie Campbell Bower mi nedela sebemensi problem. Naopak jsem rada, ze je tam Jamie a ne ten druhy herec… Takze film je taky v poradku. Jen Cassandra mi dela problem. Kdyby to byly moje knihy, tak se snazim vedet co se s filmem deje atd. abych mohla rict fanouskum, co se chysta nebo tak. Jenze Cassandre je to asi uplnejedno co se deje. Ta si vydelava penize a to ji staci, vic vedet nechce. Tudiz u spisovatelky mam velky problema. Jinak k filmu a kniham, ty jsou podle me super. Jen mi vadi, ze u toho Cassandra dela tolik pruvodcu uplne knicemu.

 6. Nechápu,co všichni ten film tak kritizují.Knížku jsem četla a byla skvěla,film se mi ale taky moc líbil.Zase tak moc rozdílů mezi knižní předlohou tam nebylo,přece skoro žádný film podle knihy není úplně do puntíku 😉

  1. To nebylo až na ten konec se to drželo docela věrně, ale bohužel jak bylo řečeno milionkrát, to, že něco funguje v knize neznamená, že funguje na plátně. A hlavně mi tam vadily nelogičnosti. Například ve scéně, kdy se jim tam podaří „zmrazit“ několik zlounů ve sklepení, oni kolem nich opatrně projdou a pak je nechají se probrat, aby pak je ti zlouni pozabíjeli. Když už je máš zmrzlý, tak je všechny rozcupuji na kousky a pak se jde dál. To napadne každého a takových momentů tam bohužel bylo hodně. Měly to hezky vystilizované to se jim musí nechat. A Jamie byť rozhodně není Jace podle mých představ mi tam zas tak moc nevadil, už jsem si zvykla, že do té role byl obsazen, ale chápu, že v tomto směru se tvůrci NIKDY nemohou zavděčit všem, protože kdyby vybrali všemi milovaného Alexe, tak z něho bych nadšená taky nebyla.

   Ale rozhodně v jakékoliv kritice toho filmu nepatřím mezi ty nejzapálenější kritiky 😀 Určitě si to pustím podruhé a uvidím jaké budou reakce na druhý film až jej natočí a uvidí se, zda půjdu do kina nebo počkám na dvd. 😀

 7. Knížky mám přečteny do 5.dílu, 6.sháním,kde se dá. Každý díl je lepší a lepší a až to dočtu, nevím, co budu dělat. Nepatřím už dávno do skupiny náct a nestydím se za to, že jsem četla jedním dechem a film jsem viděla nespočetněkrát. Přiznám se, že film jsem shlédla jako první a přišel mi trochu zmatečný. Hrdinové však včetně Jamieho Bowera mě nadchli. Přijde mi, že právě on jako Jace je naprosto jedinečný.Knihy jsem četla posléze a s každým dalším dílem mi tak film dával víc smysl a chápala jsem propletenost děje a postav. Ale film mně osobně přišel lépe zpracovaný než díl první. A sladkých scén tam pro mě bylo pomálu 🙂

 8. Souhlasim s Amy. Jako Jamie se tam hodi na roli Jace uplne suprove. A ty sladky sceny bych tam nechala tak jak jsou, protoze kdyby jich tam bylo treba vic, mohla by to bejt pakt pekna traparna…Aspon tak to vidim ja…

  1. Ahoj Amy 6 díl se teprve bude vydávat cca za 59 dní (city of Heavenly fire )

   Co říct k filmu jako samostaná věc nezávislá na knížka jde, já mám ráda scifi, potetovaný lidi , upíry atd, takže ho mám ráda a knihy také ……ale odchylku od knihy jsou extrémní né jen drobné jako například u HP
   už jen ten přeházený děj dá zabrat ale to se dá zkousnout, ale udělat změny v ději a věcech které jsou potřebné pro další díly je nelogické…..pár příkladů ..OBSAHUJE SPOILERY
   1) pohár po vyjmutí z karty kniha : karta schoří, pohár má Valentine—-fil – z nějakého důvodu má Clary pořád kartu i když v ní není pohár a na konci filmu jí Jace říka ať si jí pořádně schová, nechápu proč
   2) kniha….Clary umí vytvořit portál pomocí runy ——film – zmražení něčeho ohnivého
   3) kniha..Portál u Dorotea( čarodějnice), Vyššího démon co je v ní na konec zabije světlo ze světlíku který prostřelí lukem Simon…….Film – existuje pouze jediný pohár a to v institutu, Doroteu zabije Jace
   4) kniha vztah Simona a Isabelje více rozvinutý , ve filmu po něm není ani zmíňka ale budiž to není trága i když je to i v ostatních dílech řešeno
   5)Kniha —–Simon se v klubu promení v potkana (díky čemuž kousne upíra Rafaela a později se z něj stane upír ) do hotelu ho de zachránit pouze Clary a Jace a dostanou se od tam tud na létající motorce……Film…no jen ho unesou a jdou tam všichni
   6) kniha ….boj s Valentinem není v Institutu ale v zřícenině u Renwica ( kde vyrůstal Jace a kde je další portál )——- film.. institut
   7) kniha……….zničení portálu v Renwicu, zůstaly z něj střepy kde je vidět Irdis, píše se o něm i v dalších dílech……………Film Institut, něco jako sníh po zničení portálu

   A to je minimum rozdílů co jsem napsala je toho mnohem víc…..
   Jak říkám proti filmu nic nemám ale nemohou se divit že né všem se zamlouvá takový odklon od knihy a o Cassandře se radši zmiňovat nebudu, byla toho součástí na všech propagacích filmu, všude se usmívala atd….byla na film hrdá a bla bla a potom se od toho distancuje trochu ujeté ne

 9. Mě se film strašně moc líbil, už jsem ho viděla asi osmkrát. Jamie tam padne jako ulitej. Kdyby ho hrál někdo jiný ve druhém díle, asi bych se na to nekoukala. Sladké scény jsou super. Fakt mě po dlouhé době zase něco zaujalo. Moc se těším na další díl. Z knižní předlohy mě zatím nejvíce bavil třetí díl.

 10. Mě osobě se knihy od Cassandry moc líbily a film byl taky pěkný, jsem velký fanoušek této ságy Nástoje smrti a nemohu s tebou souhlasit že se film ani knihy nepovedly.
  Katii recently posted…Be strongMy Profile

 11. Upřímně četla sem už všechny díly a viděla sem i film. Mě i mé kamarádce se film líbil. Takže čekáme jen na natočení druhého dílu. Samozřejmě, že mezi knihou a filmem je určitý tozdíl, ale to je prakticky u všeho například i u Harryho Pottera, nebo Stmívání. Jen doufám, že to budou mít brzy natočené.

 12. Ahoj, já viděla nejdříve film než četla knihu a byla jsem naprosto nadšená. Souhlasím s některými komentáři předtím, že každý může vyjádřit svůj názor. Já mám rozhodně názor velmi pozitivní. 😀

 13. Ahoj, já jsem dříve četla knihu, a proto mne film zklamal, ale věřím, že se ponaučili a že druhý díl se jim povede lépe 🙂

 14. Je to vtipný, ale mě příjde, že Jamie Campbell-Bower je na Jace právě jako dělaný. Vlasy, chování, celkový vzhled:) Nevím, ale podle mě v tomhle vybrali dobře. A jinak taky jsem viděla nejdříve film a pak četla knihy. Ano, v tom filmu jsou nějaké odchylky a něco tam chybí, ale jinak to podle mě zpracovali super:)) Je blbé, že musí dělat ten druhý díl. Podle mě by nejvíce peněz získaly u třetího dílu. Ten je podle mě nejlepší. Už jenom proto, že se tam zjistí, že Jace není její bratr, ale Sebastián a celkově ten díl miluji! Ale to bohužel udělat nemohou, takže to je blbý. Ale přála bych si, aby to dotáhli aspoň ke třetímu dílu! Tohle je můj názor, chápu, že se někomu nemusí líbit, ale prosím nehejtujte!

  1. Souhlasím s Jamiem Campbell Bowerem. Mě na tu roli sedí!!! Je totiž přesně takový, i když to je jen názor. To s přeskakováním dílů mě upřímně nikdy ani nenapadlo 😀 Mě se vždy líbí všechny díly knih, protože zkuste si napsat jen tak knihu 🙂

 15. Zdravím všechny 🙂 první díl jsem už také viděla… Docela mě překvapil, ale také trochu zklamal. Vím, že filmy většinou nejsou přesně podle knižní předlohy, ale velmi jsem se těšila na potkana Simona, Kostelníka v Institutu, ďábelské motorky a na Jaceovu hlášku (Lovci stínů, v černé vypadáme lépe než vdovy našich nepřátel, už od roku 1234). Docela mě naštvalo, že ani jedna věc tam nebyla. Překvapuje mě, že Valentine byl černovlasý a ne blonďák a také portál v Institutu, který měl být v Renwickově nemocnici…
  Co se týče Jace… většina z vás má pravdu, Jamie mi přijde bez emocí. V knize mi přišel víc sebevědomější a správným způsobem arogantnější 😀
  Pokud natočí další díly, určitě na ně půjdu taky 🙂 jsem totiž zvědavá na Sebastiána, královnu Zakletého dvora, Kainovo znamení, Idris a Alicanta, Lilitha hlavně na Magnusovu kočku Předsedu Mňaua 🙂 (vím, je toho dost)…

 16. Mám přečtených 5 dílů co zatím vyšlo a jsem velice spokojena. Četla jsem je již v minulosti, kdy se o těch knihách téměř vůbec nemluvilo, takže mě film velice překvapil. Pro mě je film krásný a poutavý. Velice jsem si ho oblíbila a jak asi většina fanoušků ne, tak hrozně baštím Jamieho 🙂 pro mě je dokonalým představitelem mého světa, který jsem si vytvořila 🙂
  doufám, že nakonec budou filmy ke všem dílům, protože třeba pasáže jako Simonova proměna v upíra, vztah Aleka s Magnusem nebo oživení Jace díky andělovi musí být dokonalé scény, na které se příšerně těším 🙂 A věřím, že mě ty filmy nezklamou, budu se držet až do konce 😀

  1. No vzhledem k tomu, že se zatím neobjevilo žádné další info o tom, kdy budou natáčet další díl (jestli vůbec), tak o nějakém premiérovém datu už vůbec žádná zmínka není 😀 Ale mohli by to natočit, až příliš mnoho sérii skončilo bohužel jen u prvního dílu :/

 17. Jamie tam byl nejlepší herec, nechápu, proč by z nich měl být nejhorší, do obsazení se z celého filmu hodí nejlíp… kdyby jste se raději zaměřily na Clary… ta byla hrozná…

 18. Škoda, jestli nebude druhý díl. Bylo by to super, a nebo aspo%n seriál z toho udělat. Z přítelkyní jsme přečetli knížky. Takže film či seriál by byl opravdu jen super. A herce bysme nechali. =)

 19. Já mám tenhle film strašne ráda ale ( The mortal instruments city of bones ) Ale už strašně dloho čekám na The mortal instrument city of ashes . Nevím jestli ho nemůžu jen najít na internetu ani v obchodech ale jetli náhodou prostě není…….. Takže mě zajímá kde ho najdu protože už sem našla hodně recenzí na to jak je tenhle díl supr ale já ho stále nemůžu najít a je mi to fakt líto protože mě fakt zajímá takže kdyby někdo věděl tak to prosím napište do zbytku komentářů. 🙂 Jinak se mi zdá že obsazení je naprosto přesné a postavy sedí např. Jammie Campbell ( Jace ) Lilly Collins ( Clary ) atd. prostě se mi to zdá v pořádku. Někteří lidé říkají že jim tenhle film připadá jako strašná zmatlanice což je jejich názor ale mě se opravdu líbí jak samotný příběh tak i obsazení. Mám tu ale taky negativní připomínku ( slyšela sem a dokonce i četla že chtšjí udělat z the mortal instruments seriál s čím já osobně nesouhlasím protože ( chtějí vyměnit herce a naprosto změnit i samotný příběh ) což mi příde naprosto nelogické a nesmyslné!!!!!! Už jsem to jednou zmínila ale nechápu to že když se řekne že natáčet se bude koncem roku 2013 nebo začátkem roku 2014 s tím že herci už podepsali smlouvu tak nechápu že je rok 2015 skoro u konce a film nikde a ani datum premiery ani trailer . Což je velice matouci když už sem videla na the mortal instruments city of ashes pozitivní komentáře . Takže pokud opravdu někdo něco ví tak atˇ dá vědět do komentářů.

 20. Naprosto souhlasím s předchozím komentářem. Obsazení filmu mi sedí, Jammie se na roli bezvadně hodí. Mám rozečtené knihy a odchylky mi nevadí. Taky bych ráda zjistila jestli je už někde možnost vidět druhý díl. Nevěřím že budou zfilmovány všechny díly což je velká škoda 🙁 . Jestli je v plánu natáčení seriálu s jinými herci a dějovou změnou tak to považuji za totální blbost. Znehodnotili by tím celou sérii…

 21. Zdravím, naprosto nechápu všechny kritiky, film byl naprosto úžasný a obsazení super, proti spoustě ostatních filmů prostě jednička a přesto se nemůžem dočkat druhého dílu. Začínám pochybovat,že se vůbec ještě natočí a přitom spousta horších měla pokračování.Mám pocit,že za tím bude něco jiného.Jinak to fakt nechápu….:-(

  1. Zdravím, jenom bych chtěla podotknout že film sice skvělý byl, ale v porovnání s knihou naprostá katastrofa – samozřejmě chápu že film nikdy nemůže být přesně podle knihy, ale mohli se knihy aspoň o trochu více držet. Město z Popela se natáčet nebude, ale na začátku příštího roku se prý v Americe začne vysílat seriál s názvem Shadowhunters takže…tak 🙂

 22. Já jsem šla na film jen díky kamarádce, která to četla a chtěla na to jít, šly jsme 3 kamarádky. Na konci filmu říkala, že tam jsou odchylky. S filmu jsem nebyla moc nadšená, jak někteří říkají, že tam nejsou nudné pasáže, tak mě osobně to teda v určitých pasážích moc neoslnilo … vlastně ani sestru, která na to pak se mnou koukala (bez mého jediného komentáře). I ona říkala, že to prostě bylo zdlouhavý. Hrozně se mi NElíbil ten závěrečný boj, byla to prostě nuda. Co mi tam naopak skoro vůbec nevadilo, bylo herecké obsazení. Jediný, kdo mě zklamal, byla Isabela, představovala jsem si jí o dost hezčí, asi jako v případě Rosalie ze Stmívání, tam se taky moc nestrefily. Nelogičností tam bylo moře, zase podle MĚ. Ale mojí největší chybou bylo, že jsem si pak přečetla knížku. Přečetla jsem všechny 3. Musím říct, že jsem někdy otráveně několikrát musela přestat číst (stejně jako u Harryho Pottra 7, ale v tomhle případě jsem to musela znechuceně odhodit v průběhu četby u všech tří knih. Styl psaní ani určité věci, které autorka psala, mě prostě neoslovily). Co bylo ale naprosto nejhorší, bylo srovnání knihy a filmu. Nevím, jestli se scénárista a režisér při psaní a natáčení nezhulili nebo si něco nepíchly. Ještěže jsem to nečetla před tím filmem, páč bych v kině asi hýkala smíchy nad naprostou debilitou filmu, alespoň co se odchylek týče. Jsou tam naprosto BRUTÁLNÍ rozdíly, absolutně nechápu, jak někdo může napsat, že jsou tam DROBNÉ odchylky?! Možná tak 13-ti letá dívka v pubertě. Jediný film, který jsem zatím viděla a četla i knižní předlohy, a byl ještě víc odlišný a ujetý, už je jen Upírův pomocník, který má s originální knihou společný jen název a jména (většinou), a který by se měl spálit, zatavit do schránky a vykopnout do vesmíru a tvůrci by se měli veřejně omluvit za takový gigantický paskvil. Město s kostí není zase až tak špatné, ale ten konec na tý motorce (už tu někdo psal) byl tak šílený a netuším, který chorý mozek to vymyslel, že se mi z toho chce až zvracet! Přijde mi, že tím úplně zničili možnost dalšího dílů, když až do 3 tího dílu (četla jsem už před roky, tak snad to píšu dobře) má ten pitomý pohár Clarin otec a ve filmu si ho jako Clary vesele odveze?! Takových věcí je tam moc. Myslím, že není možné, aby natočili pokračování, protože tu možnost jednoduše zničili. Prostě smích. Sorry, nebo vlastně ne, omlouvat se za svůj komentář nehodlám. Tečka.

 23. Nevím jestli ti udělám radost ale věc se má tak že natáčení druhého dílu města z kostí bylo zrušeno . Tento článek je dost starý . Mezitím však bylo rozhodnuto, že se tato knižní série natočí jako seriál . Nedávno vyšel již 13. díl tohoto seriálu který má název Shadowhunters ( lovci stínů ) . A už je k dispozici s českými titulky ke stažení .

 24. Dost mě mrzí, že se přistoupilo na serii a nepokračovalo se v natáčení dalších dílů 🙁 .Hodně jsem se na druhý díl těšila a potom co jsem shédla první díl z oné série Shadowhunters, tak jsem nevěřila vlastním očím. Vydržela jsem u toho 5min a pak už jsem se na to nemohla dál koukat, opravdu nemůžu pochopit jak mohly na plné čáře znčit něco co bylo jako film užasné.

 25. Ja osobne mam precitane vsetky knihy. Serial som videla ale film s obsadenim hercov je dokonaly, serial sa mi az tak nepaci 🙂 a neviete nahodou kedy bude druha cast filmu ?? Ak teda bude ?? …

  1. Článek je tři roky starý, místo dalších filmů se knihy nakonec dočkaly seriálového zpracování na stanici Freeform. Druhá řada Shadowhunters by měla začít v lednu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge