Chris Colfer ohlásil pokračování své knihy pro děti

Možná to víte, možná ne, ale Chris Colfer se už před časem dal na dráhu spisovatele, když vydal první díl knižní série The Land of Stories. Jak to tak vypadá, jeho prvotina The Wishing Spell měla úspěch, a proto přichází s druhým dílem.

THE LAND OF STORIESChrise Colfera nejspíš znáte z úspěšného amerického seriálu Glee, kde hraje gaye Kurta Hummela, který to díky své orientaci neměl na střední škole nijak lehké. Jeho život na vysoké je ovšem o poznání lepší. Nejspíš každého překvapilo, když oblíbený herec ohlásil, že chystá vydání své knihy pro děti.

The Land of Stories sepsal v době, kdy byl s Glee na turné a mezi natáčením filmu Struck by Lightning. Když byl malý, byl doslova posedlý pohádkami, vždycky uvažoval o nejlogičtějších cestách, jakými by se postavy odebraly. Proto pro něj bylo přirozené začít psát knihu právě pro děti.

Chtěl dětem přinést knihu plnou dobrodružství a záhad. Něco, co se bude lišit od toho, co v současné době najdete v knihkupectvích v oddělení pro děti a mládež. Jeho knihy tak vycházejí z něj samého, z jeho představ i z jeho osobnosti.

Druhá kniha série ponese název The Enchantress Returns a oficiální datum vydání bylo ohlášeno na 6. srpna 2013. Série vypráví o sourozencích dvojčatech Alex a Conner Baileyových, kteří se díky magickým silám oblíbené knihy příběhů dostávají do světa plného magie a dobrodružství. Tváří v tvář se tak setkávají s postavmi, o nichž si tak rádi čítávali.

Zdroji informací a obrázků: EW.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

2 komentáře: „Chris Colfer ohlásil pokračování své knihy pro děti

  • 3.4.2013 (12.00)
    Trvalý odkaz

    Chrise mám hodně ráda, Kurta podle toho, jak se vyspí. Každopádně ty jeho pohádky by mohly být dost zajímavé, přece jen kolik talentovaných spisovatelů bylo gayů? Podle mě dost 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

17 + eight =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..