Ewan McGregor v novém seriálu

Knihy Novinky Seriály

Už brzy se dočkáme osmidílného seriálu vycházející z knihy Amora Towlese.

Hrabě Alexandr Iljič Rostov, člen Klubu žokejů a Mistr honu, je jako „nenapravitelný aristokrat“ odsouzen bolševickým tribunálem k doživotnímu vězení v hotelu. Rostov, uhlazený vzdělanec s důvtipem na rozdávání, jenž v životě neodpracoval jediný den, je nucen žít v malé podkrovní komůrce, zatímco venku se odehrávají nejbouřlivější události ruské historie.

Avšak hrabě je rozeným optimistou; v souladu s životní filozofií svého kmotra velkovévody – totiž že pokud se člověk nevypořádá s okolnostmi, okolnosti se vypořádají s ním – se rozhodne nezahořknout a postavit se osudu čelem. Výsledkem je úžasné dobrodružství dalece přesahující hranice hotelu, naplněné nečekanými přátelstvími, hlubokomyslnými rozhovory, dojemnou sounáležitostí, radostí i žalem, které dávají čtenáři nahlédnout do nejhlubších zákoutí ruské duše.

V hlavních rolích seriálu A Gentleman in Moscow uvidíme Ewana McGregora a Mary Elizabeth Winsby a měl by se objevit na streamovací platformě Paramount+ už 29. března. Možná se jej tak časem dočkáme i na domácím streamingu SkyShowtime. Kniha vyšla v českém překladu v roce 2018 u nakladatelství Vyšehrad.

Zdroj informací a obrázků: IMDb.com, DatabazeKnih.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge