Netflix láká na seriál Noční agent

Knihy Novinky Seriály

Seriál je založen na stejnojmenném bestselleru Matthewa Quirka, který tvůrce Shawn Ryan četl na začátku karantény v roce 2020.

Noční agent sleduje podřadného agenta FBI, který po nocích pracuje v suterénu Bílého domu a obsluhuje telefonní linku pro tajné špiony, která nikdy nezazvoní. Jednoho dne se to ale stane a uvede do pohybu řetězec událostí, které odhalí spiknutí, které sahá až do Oválné pracovny.

Jmenovaným agentem je Peter Sutherland (Gabriel Basso), kterého Ryan popisuje jako „nejméně důležitou osobu pracující na velmi důležitém místě“. Tedy až do doby, než telefonát vyděšené civilistky Rose Larkin (Luciane Buchanan) – technologické ředitelky, jejíž teta a strýc jsou zavražděni – pošle oba na útěk, aby si zachránili život.

Žádnou superšpionážní akci ve stylu Jamese Bonda ale nečekejte. „Peter v románu není nějaký nepřekonatelný zabijácký superhrdina. Je to agent FBI, takže má nějaké školení, ale není to Jason Bourne. Není to vycvičený zabiják,“ říká Ryan. „Uprostřed toho všeho je docela smolař. Je to někdo, koho se po boji modřiny drží. Nejen, že by se hned poté zázračně uzdravil.

V Nočním agentovi dále hrají Fola Evans-Akingbola, Eve Harlow, Enrique Murciano, Phoenix Raei, D.B. Woodside a kandidátka na Oscara Hong Chau. Desetidílný seriál má na Netflixu premiéru 23. března.

Zdroj informací a obrázků: Netflix.com/tudum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge