Ewan McGregor si zahraje v seriálu A Gentleman in Moscow

Knihy Novinky Seriály

Jde o adaptaci knižní předlohy Amora Towlese, která u nás v překladu vyšla pod názvem Gentleman v Moskvě u nakladatelství Vyšehrad.

Za dveřmi hotelu Metropol leží Divadelní náměstí a s ním zbytek Moskvy i bouřlivá krajina Ruska dvacátého století. Příběh začíná roku 1922 po konci občanské války, avšak namísto zledovatělých cest a zasněžených dač nás autor zavádí do haly luxusního moskevského hotelu Metropol, jenž je se svými zvyklostmi, každodenní rutinou a různorodým personálem světem sám o sobě.

Hlavní hrdina románu, hrabě Alexandr Iljič Rostov, člen Klubu žokejů a Mistr honu, je jako „nenapravitelný aristokrat“ odsouzen bolševickým tribunálem k doživotnímu vězení ve zmíněném hotelu. Rostov, uhlazený vzdělanec s důvtipem na rozdávání, jenž v životě neodpracoval jediný den, je nucen žít v malé podkrovní komůrce, zatímco venku se odehrávají nejbouřlivější události ruské historie.

Avšak hrabě je rozeným optimistou; v souladu s životní filozofií svého kmotra velkovévody – totiž že pokud se člověk nevypořádá s okolnostmi, okolnosti se vypořádají s ním – se rozhodne nezahořknout a postavit se osudu čelem. Výsledkem je úžasné dobrodružství dalece přesahující hranice hotelu, naplněné nečekanými přátelstvími, hlubokomyslnými rozhovory, dojemnou sounáležitostí, radostí i žalem, které dávají čtenáři nahlédnout do nejhlubších zákoutí ruské duše.

V hlavní roli nového seriálu se objeví Ewan McGregor. Seriál by se měl objevit na platformě Paramount+, produkce by se měla rozběhnout letos na podzim. McGregor, který je také výkonným producentem seriálu, řekl: „Je to úžasný, úžasný příběh a jsem velmi nadšený, že mohu hrát tak báječnou roli.

Zdroj informací a obrázků: HollywoodReporter.com, Deadline.com, Gamerant.com, DatabazeKnih.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge