Zaklínač bude mít své anime

Knihy Novinky Seriály

Jak se ukázalo, Zaklínač je pro Netflix hotový zlatý dům. Podle posledních zpráv si seriál pustilo v premiéře více jak 76 000 000 domácností, což stanici nakoplo nejen k natáčení druhé série, ale také k animovanému seriálu ve stylu anime.

Pokud vás celý humbuk okolo Zaklínače, což je fantasy cyklus polského spisovatele Andrzeje Sapkowského, naprosto minul, brzy se mu už tak snadno nevyhnete. Seriál samozřejmě vzbudil vysoký zájem o knižní předlohu, a protože si na pokračování budeme muset počkat nejspíš do roku 2021, nabídne nám stanice anime verzi oblíbeného seriálu. Ve vývoji je Nightmare of the Wolf, který nás zavede zpět k novým hrozbám Kontinentu.

Za produkcí budou opět stát Lauren Schmidt Hissrich a Beau DeMayo. Podle všeho budou seriál vytvářet talenty ze Studio Mir, korejského studia, které nám přineslo například skvělý seriál Legenda Korry. Zatím není známo, jakou přesnou dějovou linku v anime uvidíme, ani datum premiéry, seriál by měl však vyplnit čas čekání na druhou hranou sérii.

https://youtu.be/R1dJ7Wr_d0c

Zaklínač vznikl jako série krátkých příběhů publikovaných v polském sci-fi a fantasy časopise Fantastyka, kam byla první povídka s názvem Wiedźmin (česky Zaklínač) napsána v roce 1986 jako příspěvek do soutěže a získala třetí místo. Hlavním hrdinou je Geralt z Rivie, který je povoláním zaklínač, tedy nájemný lovec nestvůr. V ději se mihnou i vedlejší postavy několika dalších zaklínačů.

Sapkowski zobrazil zaklínače jako mutanty, kteří byli proměněni pomocí magie, mutagenů a jedů. Získali tak magické schopnosti a dalším výcvikem si osvojili též pokročilé bojové techniky.

Své nadlidské schopnosti využívají především k boji s různými obludami a magickými tvory, kteří sužují lidstvo. Druhou hlavní postavou série je princezna Cirilla, která se sice nepodrobí mutacím, ale podstoupí zaklínačský výcvik.

Zdroj informací a obrázků: Hypadle.com, DenOfGeek.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge