Má Lady Jane se možná dostane do televize

Filmy Knihy Novinky Seriály

Originální fantasy na motivy historických událostí, které ale nebere příliš vážně, se nejspíš dostane do televize.

Podle informací z Deadline byla produkční společností Parkes+MacDonald zakoupena filmová práva ke knize, za kterou stojí autorské trio Cynthia HandJodi Meadows a Brodi Ashton, Má Lady Jane.

Kniha je spíše zábavným příběhem šestnáctileté Jane, co se snaží moc nevyčnívat a raději se věnuje svým knihám… až do chvíle, kdy jí její bratranec král Edward IV dohodne sňatek s Giffordem. S lordem, který má tak trochu nadpřirozený problém. Ale co člověk neudělá pro záchranu královské linie, že?

Příběh je vyprávěn z pohledů Jane, Edwarda i Gifforda, tří postav, které se ocitnou ve víru královských konspirací. Ale tentokrát je bude muset zachránit víc než jen královská etiketa. Knižní předloha u nás v češtině vyšla už v roce 2017. Scénář bude mít na starosti Gemma Burgess a uvidíme, jestli se dočkáme televizního zpracování… a jestli vůbec něčeho.

Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní: svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu. Na celých devět dní! Má opravdu vládnout, nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně?

Zdroj informací a obrázků: TheFandom.net, Deadline.com,. DatabazeKnih.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge