Série Kate Daniels jako seriál?

Knihy Novinky Seriály

Pokud jste o téhle úžasné sérii autorského dua Ilona Andrews ještě neslyšeli, vězte, že je to jedna z nejlepších urban fantasy sérií, která se k nám v češtině vůbec dostala. A teď autoři prodali práva na zfilmování…

Série Magic bitesKate Daniels se k nám dostala v roce 2011, ačkoliv ve světě byla pojmem už od roku 2007. Ocitáme se v Atlantě, ve světě po magické apokalypse, která změnila nejen životní prostředí, ale také její obyvatele.

Lidé sunuli technologii tak daleko, až se obrátila proti nim a teď jim to magie vrací. Přichází ve vlnách, bez varování, a mizí stejně rychle jako se objeví. Když je u moci magie, padají z oblohy letadla, auta přestávají fungovat, elektřina umírá. Když je u moci technologie, zbraně fungují a kouzla pozbývají svých účinků.

Je to nestálý a nebezpečný svět. Magie se přiživuje na mrakodrapech, které vysává tak dlouho, až z nich nezbyde téměř nic a zhroutí se k zemi. V ruinách zničených ulicse potulují krvelačná monstra, šelmolidé pronásledují své kořisti a nekromanti ovládají své nemrtvé.

V tomto světě žije žoldačka Kate Daniels, která má nejbližší vztah ke svému meči a pusu má natolik prořízlou, že se sama o sobě dá považovat za mocnou zbraň. Jenže mocná magie v její krvi jí nutí se před ostatními víceméně skrývat. Nesmí vybočovat, jinak by to znamenalo její smrt… a smrt všech, na kterých jí záleží.

Jenže někdy se i ten nejtvrdší a nejlépe vycvičený zabiják skamarádí a zamiluje a když se vesmír rozhodne, že jí dá co proto, rozhodne se mu nakopat zpátky. Mezitím se musí naučit vyrovnat život ve světě bouřlivé Smečky, krvelačného Lidu a všech dalších individuí a spolků Atlanty.

Magie mrtvychJestli vás tenhle zevrubný popis série zaujal, rozhodně se do ní urychleně pusťte. Nebudete litovat. První kniha se v češtině jmenuje Magie mrtvých a vydalo ji nakladatelství Fantom Print. Celkově má série 8 knih a několik novel. U nás prozatím vyšlo 7 dílů základní linie a jedna doplňková novela. Osmý díl série, Magic Shifts, by v češtině měla vyjít tento rok.

Za oblíbenou sérií stojí autorské a manželské duo Ilona Andrews, tedy Ilona a Andrew Gordonovi, kteří mají kromě Kate Daniels na kontě i další knihy a knižní série jako třeba Hidden Legacy, The Edge nebo Clean Sweep. Když se nedávno objevila zpráva o tom, že se možná dočkáme televizního seriálu, vše potvrdili.

Práva ke zfilmování prodali Jerrymu Daigleovi, který je nabídl Voodoo Television. Sice to ještě neznamená, že seriál opravdu bude, ale vzhledem k tomu, jak si v současné době vedou adaptace jako Hra o trůny nebo The 100, je možné, že se seriálu dočkáme. A když to nevyjde o Voodoo Television, vždycky je tu Netflix.

Zdroj informací a obrázků: Ilona-Andrews.com, GoodReads.com, RTBookReviews.com

3 thoughts on “Série Kate Daniels jako seriál?

  1. Snad od toho odstoupí. Špatné výsledky jsou všude okolo, o dost převyšují ty dobré. Myslím, že nikdo nevystihne to prostředí ani charakter postav, snad bude autorská dvojice (v případě uskutečnění) spolupracovat s těmi od tv, aby to aspoň nějak vypadalo. Ale opravdu se přikláním, aby jednu z mých NEJ urban fantasy sérií nechali ležet ladem…. Sice jsou v článku zmíněné příklady populárních adaptací (GoT, The 100), ale ti, kdo četli knihy nejsou až tak spokojení. Možná se někde drží ,,základů“, ale změnili osudy hrdinů a další věci a to pak už nejsou adaptace děl.

  2. Z filmových či seriálových adaptací na knihy mívám strach. A když jsem objevila tento článek můj strach se zvýšil na maximální úroveň. Svět Kate Daniels je úžasný. Svým způsobem. A už jen z toho důvodu pochybuji, že bude někdo schopný zachytit toho správného ducha této knižní série.
    Ale i kdyby se přeci jen seriál nakonec začal natáčet, tak se stejně na něj podívám, jen abych mohla tvůrce kritizovat, jak moc to všechno zničili. 😀

  3. No, po tomhle článku jsem musela rychle do knihovny, teď už mám sluplých pět knih a sérii zbožňuji! Adaptace se též bojím, ale mohla by příjemně překvapit. A kdyby to nevyšlo, však nikdo mě nebude nudit se na to koukat. Každopádně díky této informaci jsem narazila na jedny z nejlepších fantasy knih, které jsem kdy četla. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge