Město z kostí o sobě dává vědět

29. srpna se do kin chystá první díl sextalogie Nástroje smrti a před několika hodinami se objevily první oficiální plakáty dvou hlavních hrdinů. Spolu s tím vám přinášíme další fotky z filmu, které uveřejnila samotná Cassandra Clare na svém Tumbrl.

Film (i kniha) vypráví o patnáctileté Clary, která zjistí, že kromě našeho lidského světa existuje také svět plný nadpřirozených bytostí – démoni, upíři a tak dále. Pozná partu mladých lovců stínů a sama se tak zamotá do něčeho, o čem neměla dříve ani ponětí. Do něčeho, co souvisí s ní samou.

TMI JACE

TMI CLARY

Kromě toho Cassandra už před časem svým fanouškům ukázala fotografie nového, rozšířeného traileru k filmu, který by se měl brzy objevit. Pro případ, že vám unikly, tady je máte:

 

 A tady máte pro připomenutí také původní trailer k filmu:

Knižní série by nově měla vycházet také v češtině a to u nakladatelství Knižní klub. První díl, Město z kostí, je prozatím plánovaný na srpen 2013. V tomto měsíci v zahraniční vyšel poslední díl prequelové série The Internal Devices, The Clockwork Princess. Zdálo by se, že tím autorka celý svůj svět ukončí, ale chyba lávky.

V plánu má sequelovou sérii The Dark Artifices, na srpen je naplánováno vydání celého svazku grafické novely prvního dílu, s Holly Black chce v roce 2014 vydat první díl pětidilné série Magisterium, či kolekci deseti krátkých příběhů zaměřujících se na Magnuse Banea, The Bane Chronicles, které v současné době vycházejí online. O Shadowhunter’s Codex jsme vám už říkali.

I když je dneska toho apríla, tahle soupiska rozhodně není vtip. Vypadá to, že Clare se svého světa jen tak nevzdá. Těžko říct, jestli je to dobře nebo špatně.

Zdroj informací a obrázků: CassandraClare.Tumblr.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Jeden myslel na “Město z kostí o sobě dává vědět

  • 1.4.2013 (19.19)
    Trvalý odkaz

    paani, ta autorka vazne nezahali 😀 ale ma to pekne rozvrzene co bude delat.
    na ten film se tesim, jsem zvedava jak to bude vypadat. Jestli to bude podle knihy nebo tam hodne veci zmeni… jen je skoda ze to bude v kinech az za nekolik mesicu :/

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

sixteen + 19 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..