Chystá se ilustrovaná verze Her o trůny

Ačkoliv si na sedmou seriálovou sérii Her o trůny ještě chvíli počkáme, máme se rozhodně na co těšit. Ku příležitosti 20-ti letého výročí vydání prvního dílu – ano, je to už vážně dvacet let – se fanoušci dočkají ilustrované verze první knihy.

Ilustrovaná verze A Game of Thrones vyjde v zahraničí 18. října a bude obsahovat na 73 ilustrací, o které se postaral John Hodgman. Ilustrace budou v úvodu každé kapitoly, plus ještě 8 plně barevných obrázků. Kniha bude mít v originále 896 stránek a podle ukázek to vypadá jako něco, co musí mít doma každý fanoušek série.

Ilustrace ovšem nebudou odrážet tváře herců už kvůli právům, ale budou vycházet z reálných popisů z knihy, přesně tak, jak si je George R. R. Martin představuje. Takže děti budou vypadat přesně tak mladě, jak by měly, stejně tak třeba Železný trůn bude daleko vyšší. Martin se sám na tvorbě ilustrací podílel, když vybíral scény, které by se v kapitolách měly objevit.

Uvidíme, jestli se této ilustrované verze dočkáme také u nás. Zatím se můžeme pokochat těmito deseti fotkami:

Zdroj informací a obrázků: Hypable.com. VanityFair.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × four =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..