Třpytný dvůr v češtině už na podzim

O nové young adult sérii Richelle Mead, The Glittering Court, jsme vás informovali už v dubnu. Teď se můžou všichni fanoušci těšit, protože se knihy v češtině dočkáme ještě letos.

Trpytny dvurTřpytný dvůr je první díl stejnojmenné trilogie, která vypráví příběh tří dívek, co hledají svobodu a pravou lásku. Každá kniha se dá číst nezávisle na ostatních dílech, všechny jsou vyprávěny z pohledů hlavních hrdinek, co netuší, jak se navzájem ve svých příbězích vlatsně ovlivňují.

Třpytný dvůr je škola a zároveň i výnosný podnik. Přicházejí sem chudé dívky z celého Osfridu, aby se zdokonalily ve finesách společenského chování. Jedině tak budou moci uzavřít sňatek s bohatým a mocným mužem z Adorie, Nového světa.

Hraběnka Adelaide se tomuto pravidlu vymyká, ta už díky svému původu vybrané způsoby ovládá. Přesto přichází do Třpytného dvora přestrojená za služku, aby později mohla v Adorii začít nový život. Daří se jí utajit svou identitu před všemi, jen ne před okouzlujícím Cedrikem Thornem, synem bohatého majitele Třpytného dvora.

Když Adelaide zjistí, že také Cedric skrývá velmi nebezpečné tajemství, společně vymyslí plán, jak z jejího podvodu vytěžit maximum. Komplikace na sebe ale nenechají dlouho čekat – nejprve je třeba překonat zrádné moře mezi Osfridem a Adorií, kde pak Adelaide padne do oka budoucímu guvernérovi. A jako by to všechno nestačilo, mezi Adelaide a Cedrikem to pořádně jiskří – a pokud toto jiskření přeroste v plamen, hrozí Třpytnému dvoru skandál a oni dva budou vyhnáni do divoké nezmapované země.

Kniha by měla vyjít v češtině první týden v listopadu u nakladatelství Domino, kdy ovšem vyjdou další díly ještě není známo. Data vydání včetně názvů dalších dílů totiž neznáme ani u originálu. Uvidíme, jak to nakonec dopadne a jestli bude mít série úspěch.

Zdroj informací a obrázků: GoodReads.com, Bux.cz

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 5 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..