Série Škola dobra a zla ještě nekončí

Když se v roce 2013 objevil na pultech knihkupectví první díl pohádkové Školy dobra a zla, asi málokdo čekal, že se stane takovým hitem. Kniha amerického autora s exotickým jménem Soman Chainani by mohla být jen dalším příběhem z pohádkového světa pro mladší žáky. Nebýt toho neotřelého nápadu posílat děti pohádkových postav do speciální školy, ve které se ukáže, jakým směrem se sami vydají. A kolikrát je ten směr dost nemilosrdný. Ruku na srdce – kdo by stál o to se proměnit v nějakou kapradinu? Kromě toho se v příbězích střídají humorné scény s opravdu temnými momenty a pomyslnou třešničkou na dortu jsou krásné ilustrace Iacopa Bruna. Není se tak co divit, že si Agáta se Sofií získaly i srdce mnohem starších čtenářů.

Tak schválně – oblíbili jste si víc Agátu, nebo Sofii? Tedrose, nebo Školníka? Navěky, nebo Nikdyvíce? Ať už si vaše sympatie získal kdokoli, je dost možné, že se tahle trilogie zařadila mezi vaše oblíbené knihy. Pokračování Školy s podtitulem Svět bez princů následoval třetí díl s názvem Poslední navěky. Kromě nich teď vychází také příručka The Never Ever Handbook, která je takovým ilustrovaným průvodcem po Chainaniho kouzelném světě.

Pokud vás mrzelo, že celý příběh končí a vy už se znovu do světa Školy dobra a zla nepodíváte, máme tu pro vás velkou novinku. Pod pokličku Somanovy práce můžete pravidelně nahlížet prostřednictvím jeho youtube kanálu EverNever TV. Právě tam proběhlo před pár dny odhalení plánů na jeho další knihu, která v originále vyjde v létě příštího roku. První tři díly Školy tvořily ucelenou trilogii a dalo by se tak čekat, že půjde o jinou sérii. Vydáním Příručky se však otevřela spousta nových možností a tak se do Školy vrátíme, byť nejspíš půjde o nové postavy a úplně nové příběhy. Už teď se však můžeme těšit na čtvrtý díl s názvem Quests for Glory (Výpravy za slávou).

school-for-good-and-evil-4

Už jsem nakousla možnost nové série a pravdou je, že Soman Chainani skutečně pracuje na první knize z jiného světa. Projekt je však stále ještě v plenkách a kniha by tak mohla vyjít nejdříve v létě 2018.

Zdroje informací a obrázků: Schoolforgoodandevil-official.tumblr.com, EverNever TV

Markéta Kubalová

Marketingový nadšenec, knihomolka, milovnice dobré hudby a seriálů. „Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého.“ (Čínské přísloví)

Jeden myslel na “Série Škola dobra a zla ještě nekončí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

thirteen + 20 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..