AppleTV+ v listopadu nasadí The Buccaneers

Knihy Novinky Seriály

Osmidílné drama inspirované stejnojmenným nedokončeným posledním románem Edith Wharton dorazí už 8. listopadu.

Dívky s penězi, muži s mocí. Nové peníze, stará tajemství. Skupina mladých amerických dívek, které milují zábavu, exploduje do pevně korzetové londýnské sezóny 70. let 19. století. Odstartuje tak střet anglo-amerických kultur, zatímco země ztuhlého horního rtu je infiltrována osvěžujícím ignorováním staleté tradice. Bukanýrky, které byly vyslány, aby zajistily manžele a tituly, mají ale daleko vyšší cíle a „ano“ před oltářem je pouze začátek…

V nejnovější seriálové adaptaci hrají Kristine Frøseth jako Nan St George, Alisha Boe jako Conchita Closson, Josie Totah jako Mabel Elmsworth, Aubri Ibrag jako Lizzy Elmsworth, Imogen Waterhouse jako Jinny St George a Mia Threapleton jako Honoria Marable. Christina Hendricks si zahraje paní St George, dále uvidíme také Joshe Dylana jako Lorda Richarda Marablea, Guye Remmerse jako Thea, vévodu z Tintagelu, Matthewa Brooma jako Guye Thwarteho a Barneyho Fishwicka jako Lorda Jamese Seadowna.

Seriál napsala Katherine Jakeways a režírovala Susannou White, obě jsou i výkonnými producentkami, spolu s Beth Willis. Seriál je pro Apple TV+ produkován společností The Forge Entertainment. 8. listopadu uvidíme první tři epizody, následně se každý týden objeví další až do 13. prosince.

Bukanýrky jsou posledním románem, který Edith Wharton napsala. Příběh se odehrává v 70. letech 19. století, přibližně v době, kdy byla Wharton mladá dívka. V době její smrti v roce 1937 byl ovšem román nedokončený, ale i tak byl v této podobě o rok později vydán. Autorčin rukopis končí tím, že Lizzy pozve Nan na domácí večírek, na který byl pozván i Guy Thwaite. Kniha byla vydána v roce 1938 nakladatelstvím Penguin Books v New Yorku, po nějaké době dokončila knihu Marion Mainwaring v roce 1993 podle podrobného náčrtu Edith Wharton. Nejde o první zpracování příběhu, naposledy jsme se dočkali seriálu v roce 1995.

Zdroj informací a obrázků: Apple.com/tv-pr/news/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge