Pinocchio ožije už v září

Filmy Knihy Novinky

Zprávy o tom, že se Disney pustí do další adaptace oblíbené animované pohádky, se objevily už před třemi lety. A teď už zbývá počkat jen pár měsíců a dočkáme se filmu na Disney+.


Pinocchio je krásnou pohádkou o tom, že sny se mohou stát skutečností, pokud si to opravdu přejeme. Film do amerických kin vtrhl v roce 1940 a byl to druhý animovaný film studia Disney. O rok později získal Oskary za hudbu i píseň.

Hlavním hrdinou je malá dřevěná loutka, která si ze srdce přeje stát se opravdovým chlapcem. Není to ale zdaleka tak jednoduché, jak si myslí. Připomíná mu to na každém kroku i cvrček Jémine, jeho nerozlučný společník. A kdykoli Pinocchio zalže, začne mu růst nos – vždy o kousek víc a víc.

V hlavních rolích uvidíme Toma Hankse jako Geppetta, Cynthii Erivo jako vílu a Benjamina Evana Ainsworthe jako Pinocchia. Dále se můžeme těšit na  Josepha Gordon-Levitta (Jiminy Cricket), Lukea Evanse (Coachman), Keegan-Michaela Key (John) a Lorraine Bracco (racek Sofie). Film režíroval Robert Zemeckis, který s Chrisem Weitzem pracoval také na scénáři. Film by se měl objevit na streamovací platformě Disney+ 8. září, takže se na něj můžeme těšit také u nás.

Zdroj informací a obrázků: EW.com, HollywoodReporter.com, Collider.com, YouTube.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge