Nová adaptace Pýchy a přemlouvání má svůj trailer

Filmy Knihy Novinky

Možná i díky úspěchu seriálového Bridgertonu se dočkáme nové adaptace knihy Jane Austen.

Anna Elliotová, žijící se svou snobskou rodinou na pokraji bankrotu, je nepřizpůsobivá žena s moderním cítěním. Když se do jejího života vrátí Frederick Wentworth, muž, kterého kdysi poslala pryč, musí si Anna vybrat, zda hodit minulost za hlavu, nebo poslouchat své srdce, když dojde na druhou šanci.

Austenová žila v době, kdy v literatuře vládl romantismus, bouřlivé city, temné tragično,přemíra sentimentu, jí však bylo dáno hravé, ironicky laděné, komické vidění okolního světa, smysl pro mravní hodnoty, schopnost vidět lidem až na dno duše, a k tomu suverénní vypravěčský talent. „Píšu o lásce a penězích, o čem jiném lze taky vůbec psát?“ podotkla kdysi.

A láska ve svých proměnlivých podobách, věrná i zrazující, ztracená i znovunalezená, sebestředná i obětavá, provází jemnou Annu, popelku v rodině pošetilého, ješitného baroneta, a nejedné zkoušce je její citlivá duše vystavena, než ona i všichni kolem ní dohrají svou lidskou komedii.

Nová filmová adaptace dorazí na Netflix už 15. července s Dakotou Johnson v hlavní roli. Dále se můžeme těšit na Suki Waterhouse, Cosmo Jarvis, Henry Golding, Richard E. Grant, Nikki Amuka-Bird, Edward Bluemel, Ben Bailey Smith, Lydia Rose Bewley, Mia McKenna-Bruce, Izuka Hoyle, Stewart Scudamore, Yolanda Kettle, Janet Henfrey a Agni Scott.

Zdroj informací a obrázků: Netflix.com/tudum, Collider.com, DatabazeKnih.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge