Změny v seriálech u HBO

Knihy Novinky Seriály

HBO včera oznámilo jisté změny v prequelových seriálech oblíbené Hry o trůny. Některé jsou docela překvapivé.

Například ta, že se televize rozhodla zastavit plánované natáčení prequelu s Naomi Watts, které se mělo rozjet už tento měsíc. Scénář psala Jane Goldman, která má na kontě třeba úspěšné Kingsmany, společně s Martinem. Režii měla mít na starosti S.J. Clarkson a v seriálu se kromě Watts měly objevit také třeba Naomie Ackie a Denise Gough. Dějově jsme se měli dostat tisíce let před originální linkou Hry o trůny, do doby hrdinů Západozemí, těsně na začátek války s Bílými chodci.

Pilotní díl seriálu se natáčel v Severním Irsku na začátku tohoto roku a vypadá to, že si po jeho shlédnutí televize rozmyslela prodloužení na celou sérii. To ovšem neplatí o nedávné novince ohledně natáčení seriálu podle knižní předlohy Oheň a krev. Ta totiž dostala zelenou pro deset dílů. Targaryenové prostě táhnou. Na scénáři se podílí Martin a Ryan Condal, pilotní díl a nejspíš i zbylé epizody bude režírovat Miguel Sapochnik. House of the Dragon má už i svůj plakát.

Staletí před událostmi líčenými ve Hře o trůny se rod Targaryenů – ti jediní z dračích pánů, kteří unikli Zkáze Valyrie – usídlil na Dračím kameni. Příběh Ohně a krve začíná u legendárního Aegona Dobyvatele, stvořitele Železného trůnu, a pokračuje přes generace Targaryenů bojujících o tento neblaze proslulý symbol, až po občanskou válku, která jejich dynastii téměř zničila.

Co se doopravdy dělo během Tance draků? Proč bylo tak smrtelně nebezpečné vypravit se do Valyrie po Zkáze? Odkud pocházejí dračí vejce, která dostala Daenerys? To je jen několik z mnoha otázek, na něž najdete odpověď v kronice psané učeným mistrem Citadely a doprovázené desítkami ilustrací Douga Wheatleyho. 

Zdroj informací a obrázků: Variety.com, EW.com, Hypable.com, Deadline.com, DatabazeKnih.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge