Disney se pustí do další hrané verze svého animáku

Po Dumbovi, Aladinovi či Lvím králi se můžeme těšit na další animovanou klasiku.

Vypadá to, že Disney nehodlá jen tak vzdát „oživování“ oblíbených animovaných pohádek. Nedávno totiž oznámilo, že se hodlá pustit do hrané verze Zvoník u Matky Boží. Kreslený velkofilm z roku 1996 byl inspirován prastarou pařížskou legendou a slavným románem Victora Huga. Dojemný příběh zvoníka Quasimoda (se znetvořeným zevnějškem, ale srdcem z ryzího zlata) začal jedné zimní noci, kdy se do Paříže pokusili tajně proniknout mladí manželé s nemluvnětem.

Obávaný soudce Frolo a jeho biřici však byli ve střehu a žena s dítětem v náručí marně hledala útočiště v slavné pařížské katedrále Notre Dame. Frolo pak pozdě pochopil, že v uzlíčku na její hrudi nebyl lup, ale znetvořené nemluvně. Dříve než soudce stačil čerstvého sirotka utopit, zasáhla prozřetelnost v podobě chrámového kněze. Soudce se z obavy před božím trestem zavázal, že dítě vychová, ale vymínil si, že chlapec nikdy neopustí katedrálu.

Uplynulo dvacet let. Quasimodo se stal u Matky boží zvoníkem. Na náměstí se konal každoroční festival bláznů a tři oživlé sochy (jediní Quasimodovi přátelé) ho přemluvili, aby se konečně vzepřel vůli svého poručníka a šel poprvé v životě mezi lidi. Pařížané nejprve obdivují Quasimodovu znetvořenou tvář jako dokonalou masku, ale když odhalí pravdu, stane se překvapený zvoník snadným terčem jejich krutého posměchu. Zastane se ho pouze krásná cikánka Esmeralda, která je pak za svou troufalost stíhána Frolovými nohsledy.

Nalezne útočiště v katedrále a s Quasimodovou pomocí se jí pod rouškou noci podaří uprchnout. Frolo nyní touží po pomstě stejně intenzivně, jako po Esmeraldině kráse a přikáže ji vypátrat za každou cenu. Statečný, čestný a do Esmeraldy zamilovaný kapitán pařížské gardy Phoebus se vzepře jeho rozkazům a stává se psancem. Pokud má láska a přátelství zvítězit nad bezcitným zlem, musí Quasimodo společně se svými přáteli Phoebusem a Esmeraldou zbavit Paříž ďábelského Frola…

Mělo by jít o remake včetně oblíbených písní. Scénář si vezme na starosti David Henry Hwang, hudbu pak Alan Menken a Stephen Schwartz. Na produkci se budou podílet Mandeville a Josh Gad.

Zdroj informací a obrázků: Deadline.com, ComingSoon.net, TheFanom.net, CSFd.cz

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one + ten =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..