Známe celé obsazení nové verze Lvího krále

Filmy Knihy Novinky

Koncem června jsme vás prvně informovali o chystané hrané verzi oblíbené disneyovky. Teď studio konečně přišlo s kompletním filmovým obsazením.

Disney s animovaným filmem přišel v roce 1994 a rázem se z něj stal trhák. Lví král je z části založen na Hamletovi a částečně na rodinné legendě Osirise ze starověké egyptské mytologie, kdy je král (Mufasa/Osiris) zabit žárlivým bratrem (Scar/Seth) a právoplatný dědic (Simba/Horus) je poslán jako chlapec do exilu. Zavražděný král navštíví jako duch svého syna a předá mu své rady. Když dědic dospěje, vrátí se, aby pomstil otcovu smrt.

Filmové adaptace by se měl ujmout Jon Favreau, který stojí za Iron Many nebo za Knihou džunglí. Už dříve jsme se dozvěděli, že v rolích Mustafy uslyšíme Jamese Earla Jonese, staršího Simby Donalda Glovera, Timona a Pumby Billyho Eichnera a Setha Rogena, papouška Zazu pak bude namlouvat John Oliver.

Disney teď ale uveřejnilo všechny zbývající herce a největší haló skrz internetem rozhodně udělala oblíbená americká zpěvačka Beyoncé. Tu totiž uslyšíme v roli lvice Naly. Na celé obsazení se ostatně můžete podívat v infografice:

Premiéra filmu byla stanovena na 19. července 2019 a hudební složky by se měl ujmout Hans Zimmer.

Zdroj informací a obrázků: Hypable.com, TheFandom.net, EW.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge