Vrátíme se do Londýna čtyř barev, chystá kouzelnické hry

Knihy Novinky

Fanoušci Victorie Schwabové se konečně dočkali českého pokračování Temnější tváře magie. Tentokrát se bude vše točit kolem kouzelnických her, které pořádají tři verze Londýna – bílý, červený a šedý. 

Příběh Temnější tváře magie se odehrává v roce 1819 v Londýně. Ten se však skládá z několika paralelních měst – bílého, červeného a šedého, zatímco ten černý už neexistuje. Šedý Londýn je špinavý, nudný, postrádá magii a vládne mu šílený král George. Rudý Londýn je místem, kde jsou život a magie uctívány a kde prosperujícímu impériu vládne dynastie Mareshů. Zato Bílý Londýn je ovládán tím, kdo zrovna zavraždil všechny, kdo mu stáli v cestě na trůn. Lidé zde bojují o kontrolu nad magií a magie jim to vrací, což celé město vyčerpává. Kdysi existoval i Černý Londýn, ale o něm už dnes nikdo nemluví… Ovšem asi vám je jasné, že nezmizel úplně.

O čem bude druhá kniha, Setkání stínů? Svět je, zdá se, zachráněn, dobrodruh Kell, jeho poloviční bratr Rhy a zlodějka Delilah Bardová si lízají rány po drtivém střetu se zlem. V tomto ještě temnějším pokračování Temnější tváře magie se dostáváme ještě hlouběji do autorčina čtyřbarevného světa a poznáváme jeho svérázné obyvatele. Londýny se chystají na mezinárodní kouzelnické hry, hlavně ten červený, ale o slovo se nejspíš opět hlásí i Londýn černý: z každé skončené noci se rodí nové stíny a začínají tropit neplechu. Že by to byli dávní zemřelí, kteří by si také chtěli zasoutěžit o cenu pro největšího mága? To by musely dodržovat pravidla fair-play! Ale jejich zájmy se zdají být jiné a kouzlo, které je řídí, je mnohanásobně zlovolnější, hrozí totiž zničit každý z barevných Londýnů, ve kterém to ještě trochu žije.

Původně mělo Setkání stínů vyjít už někdy na jaře, v březnu se však v knihkupectvích objevili Neobyčejní, takže došlo k odkladu. Nakladatelství Argo však naštěstí vydání dalších dílů trilogie nestoplo, takže pokračování by už mělo být k dostání u všech dobrých knihkupců.

Závěrečný díl, v originále nazvaný A Conjuring of Light, vyšel letos v únoru a probojoval se do prvního kola soutěže Goodreads Choice Awards 2017 v kategorii Best Fantasy. Mimo to byla prodána filmová práva, takže bychom se časem mohli dočkat také filmové či seriálové adaptace.

Zdroje informací a obrázků: Argo.cz, Kosmas.cz

1 thought on “Vrátíme se do Londýna čtyř barev, chystá kouzelnické hry

  1. Hry nepořádají jednotlivé Londýny ale říše v jednom světě! Mezi světy jsou zavřené „dveře“ takže se lidé nemají jak dostat z jednoho do druhého!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge