Padesát odstínů šedi útočí na kina

Novinky

U většiny filmů se jejich datum premiéry označuje jako den, kdy přijdou nebo dorazí do kin. V případě Padesáti odstínů šedi by bylo vhodnější prohlásit, že kina vezmou útokem. Pravděpodobně nejočekávanější film roku dnes vtrhne na plátna českých kin a některá kina už hlásí vyprodáno.

Celá série Eriky Mitchell Leonardové aka E.L. James se stala světovým fenoménem, u nás se prvního dílu prodalo přes 250 tisíc kusů a všechny tři díly dohromady přesáhly hranici půl milionu prodaných kousků. A to už je v českém čtenářském rybníčku něco. A to si k tomu připočtěte všechny pirátské kopie a doma vytištěné verze, které se někteří vykutálení „obchodníci“ nestyděli prodávat třeba za padesát korun.

Právě dnes, 12. února, míří filmová adaptace také do českých kin a kolem premiéry se strhl neuvěřitelný humbuk. Kina prodávala lístky už měsíc předem, chystá se mnohem větší počet promítání a někde hlásí až do neděle vyprodáno. Dá se předpokládat, že na film míří hlavně fanynky knih a další zvědavé zástupkyně ženského pokolení, takže pánové už na Facebooku naplánovali „hon“ na děvčata, která se promítání zúčastní. A filmové studio Universal už údajně plánuje zfilmování dalších dvou dílů – Padesáti odstínů temnoty a Padesáti odstínů svobody.

Odstíny šedi na nás útočí ze všech stran. Hlavně naplánování premiéry na dobu těsně před Valentýnem nahrává spoustě obchodníků – a využívají toho i ti, kteří s knihami a filmy nemají moc společného. Například mě tak ve schránce přistál newsletter od jednoho prodejce elektroniky s vizuálem hodně podobným plakátu Padesáti odstínů a nápisem „Nemusíte mít šedivý Valentýn“.

Jedna ze slavných scén z knihy se do filmu nakonec nedostala. Čtenářkám asi bude stačit naznačit, že jde o tamponovou scénu – my ostatní jsme rádi, že ji tvůrci vystřihli a podrobnosti znát nepotřebujeme. 🙂 Pokud jste se ještě nerozhodli, zda si opatřit lístky, nebo už je dávno máte a nemůžete se filmu dočkat, můžete si zatím pustit pár ukázek z filmu – Anu a Christiana v obchodě

rozhovor v Christianově kanceláři

… nebo jak Christian poprvé ukáže Aně svůj Červený pokoj.

Samozřejmě už se objevilo několik parodií na film – třeba LEGO Trailer k Fifty Shades of Grey:

Celý ten humbuk kolem Odstínů dokazuje, že se rozhodně jedná o populární sérii. U příležitosti premiéry a nového vydání prvního dílu jsme tam rozšířili nabídku Eshopu Knižního vesmíru i o drobnosti inspirované právě sérií Fifty Shades of Grey. Zatím si můžete vybrat ze dvou placek nebo si pořídit stylovou sadu šperků, ale příští týden dorazí na sklad i nové záložky ve čtyřech zatraceně hot motivech.

A co vy? Chystáte se do kina, nebo si tohle necháte ujít? 

Zdroje informací a obrázků: Hypable.com, Albatrosmedia.cz, FilmovyGuru.cz

2 thoughts on “Padesát odstínů šedi útočí na kina

  1. My se s mamkou rozhodně chystáme do kina…..na sobotu už máme koupené lístky a nemůžeme se dočkat!!! 🙂

  2. Dnes jsem byla v kině… s mamkou jsem jít taky měla, ale dobře jsem udělala, že jsem radši vzala kamarádku. 🙂 Jinak film mě osobně hodně zklamal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge