Thor 2: Temný svět a více Lokiho

Filmy natočené podle komiksů mají obvykle větší úspěch, než ty podle knižní předlohy. A není se čemu divit. Díky moderním technologiím totiž mohou všichni ti superhrdinové ožít. I když jen ve filmu.

Takový Bůh hromu, Thor, se na filmovém plátně vyskytuje v poslední době docela pravidelně. V roce 2011 dostal první vlastní film s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli. O rok později to roztočil po boku dalších hrdinů ve snímku Avengers. A letos v listopadu vtrhne do kin další Thor, tentokrát s podtitulem „The Dark World“.

Režisérem je tentokrát Alan Taylor, který většinou režíruje seriály. Na scénáři spolupracovali Christopher Yost (kreslené Marvel seriály), Christopher Markus  a Stephen McFeely (oba Letopisy Narnie a Captain America). V hlavních rolích se opět představí Chris Hemsworth (Thor), Tom Hiddleston (Loki), Natalie Portman (Jane), Anthony Hopkins (Odin), Christopher Eccleston (Malekith), Zachary Levi (Fandral) a spousta dalších.

Tentokrát se budou muset věční rivalové Thor a Loki spojit za záchranou celého světa před Temnými Elfy. Ti budou chtít převzít nadvládu nad Zemí a možná i nad celým naším vesmírem. V srpnu se herci vrátili do Londýna, aby přetočili/dotočili některé scény. Můžeme se tedy těšit na mnohem více Lokiho, protože ten se v Avengerech 2 neobjeví. A tak dostal aspoň širší působiště v tomto filmu.

Česká i slovenská premiéra filmu bude 7. listopadu 2013.

Zdroje informací a obrázků: hypable.com, pagetopremiere.com, imdb.com

Markéta Kubalová

Marketingový nadšenec, knihomolka, milovnice dobré hudby a seriálů. „Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého.“ (Čínské přísloví)

3 komentáře: „Thor 2: Temný svět a více Lokiho

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

three × two =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..