Známe anotaci Allegiantu!

Poslední díl oblíbené trilogie z pera Veronicy Roth je úzkostlivě držen v tajnosti a ven se dostanou jen malé střípky informací. Zahraniční blogeři nedostali předem výtisky knih pro recenze, a tak jsme se dosud mohli jen domýšlet toho, co se v knize vlastně bude dít. Teď pro vás konečně máme plnou anotaci knihy.

Nedávno autorka v rozhovoru na Comic-Conu prozradila, že se poslední knihu rozhodla vyprávět z pohledu Tris i Čtyřky, protože když se pokoušela psát jen Trisin pohled, necítila, že je příběh úplný. Kromě toho se v zahraničí právě začíná předobjednávat speciál k sérii, The World of Divergent: The Path to Allegiant, který obsahuje 10 speciálních teaserů k Allegiantu. Ale teď už konečně k té anotaci.

Anotace obsahuje spoilery pro ty, kteří první dva díly nečetli!

AllegiantNa frakcích založená společnost, v níž Tris Prior kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravena. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestivých vzpomínek.

Ale Trisina nová realita je mnohem více alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce.

Vyprávěný ze dvou pohledů, přivede Allegiant sérii k silnému závěru, přitom odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.

Zní to zajímavě, co říkáte? Do 22. října 2013 zbývá už jen něco přes 80 dnů a my se tak dozvíme, jak všechno skončí a jestli přežijí postavy, které jsme si zamilovali. Roth totiž velice ráda zabíjí oblíbené postavy, a tak není úplně jisté, že se u série dočkáme šťastného konce.

Nakladatelství Katherine Tegen Books sdílelo před devíti hodinami fotky přípravy obalu knihy.

Allegiant cover

Allegiant cover 2

Zdroj informací a obrázků: DivergentFans.com, PageToPremiere.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

7 komentářů: „Známe anotaci Allegiantu!

 • 31.7.2013 (11.23)
  Trvalý odkaz

  Těším se na to, ale s tím, že zabíjí oblíbené postavy moc nesouhlasím. Přijde mi, že zas tolik jich nezemřelo. Ale je fakt, že mě vyškolil G. R. R. Martin 😀

  Reagovat
 • 31.7.2013 (11.28)
  Trvalý odkaz

  🙂 Kdesi som čítala, že sa jej niekto pýtal, či v Allegiant zabije Tobiasa. A ona, že nie, nechce byť zavraždená kopou teen dievčat…tak hádam aspoň o Tobiasa sa báť nemusíme, i keď smrť nemusí byť to najhoršie, čo sa mu môže stať….

  Reagovat
  • 27.10.2013 (23.25)
   Trvalý odkaz

   CooBoo chystá český překlad na duben 2014.

   Reagovat
 • 10.8.2016 (23.34)
  Trvalý odkaz

  Nevíte kde se dá sehnat
  The World of Divergent: The Path to Allegiant (2013)
  V češtině ?
  Předem děkuji za odpověď

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

4 × two =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..