Harry Potter a Fénixův řád v novém

Už známe nové obálky prvního, druhého, třetího i čtvrtého dílu. Tentokrát přišel na řadu díl pátý….

order-of-the-phoenixFénixův řád byl předčasně objeven fanoušky na jednom z knihomolských fór, proto se Scholastic rozhodlo obálku vypustit ven širší veřejnosti.

Na obálce vidíme Harryho s kamarády na testrálech a v pozadí vzdalující se Bradavice. Čtenáři znalí knižní předlohy ví, že se tato scéna odehrává ke konci příběhu.

Nové obálky z dílny Kazu Kibuishiho v zahraničí sklízejí převážně pochvalu, ačkoliv se tu a tam ozývají i nespokojené hlasy čtenářů. Nové obálky dostanou pouze paperbacková vydání, na hardbackobých verzích zůstanou obrázky Mary GrandPre.

Ještě stále nám schází obálky šestého a sedmého dílu, tedy Prince dvojí krve a Relikvií smrti. Knihy dostávají nové obálky díky patnáctiletému výročí prvního vydání Harryho Pottera a Kamene mudrců (září 1998).

Všech sedm knih série je stále vydáváno na více než 200 zemích ve 74 jazycích, celkově se světově prodalo na více než 450 milionů kopií.

Zdroj informací a obrázků: Hypable.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Jeden myslel na “Harry Potter a Fénixův řád v novém

  • 14.1.2016 (19.35)
    Trvalý odkaz

    Docela dost mi vadí ten popisek nakladatelství, to, že je červeně! 🙁 Mohli ho přece trošku zatónovat do šeda, alespoň pro tuto úžasnou knihu! Ta červená narušuje celkový velmi ucelený a kouzelný dojem z obrázku…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

four × one =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..