Paullina Simons - Měděný jezdec

Měděný jezdec míří na stříbrné plátno

Filmy

Mezi knihy, které dostanou svou filmovou podobu, se zařadí i Měděný jezdec od Paulliny Simons.

Paullina Simons - Měděný jezdec

Na práva k filmu získala předkupní právo britská společnost ITA Production. Producent Martyn Hall i režisér Sash Andranikian si sérii Taťána a Alexander oblíbili a chtějí ji převést do vizuální filmové podoby. Andranikian je stejně jako autorka knih, Paullina Simons, Američan ruského původu, navíc četl všechny tři knihy.

Scénář již napsala samotná autorka knihy, která však připouští, že se na něm bude ještě pracovat. Simmons bude navíc po celou dobu přítomna u natáčení, kdyby bylo potřeba přidat nějaké scény, takže bude mít celý průběh produkce pod kontrolou. Začátek předprodukce je plánován na konec letošního roku, natáčení by mohlo začít někdy začátkem r. 2014.

Poutavá historická freska je zároveň nezapomenutelným příběhem o lásce vzdorující hrůzám války i lidské zášti. 17letá Taťána vyrostla v Leningradě, v městě, kde památníky zašlé slávy kontrastují s šedivou realitou stalinského Ruska.

V roce 1941, ten den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje – vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky: nadporučík Alexandr Bělov je vyvolený její sestry Dáši. Navíc má Alexandr temné tajemství – pochází z rodiny amerických komunistů, kterou zlikvidovalo NKVD.

Lásce Taťány a Alexandra není přáno: město drtí německá blokáda, hladomor, zima a všudypřítomný strach ze smrti. Ale jindy slabá Táňa se ukáže jako nejsilnější člen rodiny a s Alexandrovou pomocí překonává všechny útrapy. Nejtěžší zkouškou však bude odolat vlastní touze…

Kniha Měděný jezdec vyšla v USA poprvé v roce 2001, u nás o tři roky později. Letos ji vydalo nakladatelství Ikar v nové edici, do které již přibylo i pokračování s názvem Taťána a Alexandr.

Zdroje informací a obrázků: PaullinaSimons.com, bux.cz

2 thoughts on “Měděný jezdec míří na stříbrné plátno

  1. Měděný jezdec je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Doufám, že se jim podaří přenést na plátno tu atmosféru.

  2. No, tak tady jsem hodně zvědavá na obsazení. Alexandra by si mohl střihnout Henry Cavill, ale na Táňu nemám žádný nápad a hlavně vím, že téměř s žádnou herečkou nebudu spokojená (na některé postavy mám prostě moc vysoké nároky) .. tak aspoň aby to byla neokoukaná tvář.. a aby byla fakt tak mladá 🙂
    laurdes recently posted…Setkání s duchemMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge