Sirotčinec slečny Peregrinové bude režírovat Tim Burton

Tajemný ostrov. Opuštění sirotci. A hodně zvláštní sbírka podivných fotografií.

Zdá se, že hollywoodská filmová studia objevila bezednou studnu filmových námětů. Právě v této době míří na stříbrná plátna spousta filmů natočených podle knižní předlohy. A tento trend, zdá se, bude pokračovat i v následujících letech.

Sirotcinec-slecny-Peregrinove

Nejinak tomu bude i v případě románového debutu Ransoma Riggse, Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Práva ke zfilmování této knihy získalo studio 20th Century Fox. Nyní už je známých několik jmen těch, kteří se na natáčení budou podílet. Mezi ty nejpovolanější patří bezpochyby scénáristka Jane Goldman, která už má na kontě scénáře k filmům Žena v černém, X-Men: První třída nebo Kick-Ass. Režie by se pak měl ujmout samotný Tim Burton, mistr v oblasti praštěných hororových příběhů.

Tim-BurtonKdo by neznal Burtonova díla jako Střihoruký Edward, Ospalá díra, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Temné stíny, nebo pohádkové filmy Alenka v říši divů či Karlík a továrna na čokoládu?

Sirotčinec jako by byl napsaný Burtonovi přímo na míru. Je totiž přesně tím typem příběhu, který může vedením svérázného režiséra jen získat a s podobnými náměty už se Burton opakovaně vypořádal velmi dobře. V jedné věci se však bude od jeho ostatních filmů výrazně lišit – Johnnyho Deppa tentokrát těžko obsadí do hlavní role.

Zdroje informací: screenrant.com, ransomriggs.com
Zdroje obrázků: jota.cz, biography.com

Markéta Kubalová

Marketingový nadšenec, knihomolka, milovnice dobré hudby a seriálů. „Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého.“ (Čínské přísloví)

3 komentáře: „Sirotčinec slečny Peregrinové bude režírovat Tim Burton

 • 8.2.2013 (12.01)
  Trvalý odkaz

  Nejsem si jistá, že všechny knihy by měly být sfilmované a zrovna u téhle bych to asi nedělala. Ale Tima Burtona mám ráda, tak uvidíme, jak se toho zhostí. Doufám ale, že jeho manželka se ve filmu objeví 🙂

  Reagovat
 • 11.3.2013 (16.31)
  Trvalý odkaz

  Myslím si, že Tim Burton jakožto zkušený režisér opět své diváky nezklame 🙂

  Reagovat
 • 30.12.2014 (20.34)
  Trvalý odkaz

  Myslím si , že až tato kniha bude zfilmovaná velice mě zklame.
  Některé filmy nejsou jako v knize .

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

20 − eighteen =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..