Smrtka dorazí už v dubnu

Minulý rok jsme vám přinesli informaci o tom, že se knihy Neala Shustermana dočkají filmových adaptací. Už jsme se dočkali autorovy knihy Bez šance a teď přichází další kousek.

Ve světě budoucnosti lidstvo zvítězilo nad nemoci, stárnutím a nakonec i nad smrtí. Nikdo neumírá a Zemi hrozí přelidnění. Jedinými, kdo může ukončit život, jsou tak „smrtky“.

Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla – což je role, po níž ani jeden z nich netouží. Musí si osvojit „umění“ brát život, a přitom mít na paměti, že když se jim to nepodaří, mohou vlastní život ztratit.

Okolnosti je postaví proti sobě a brzy je jasné, že pokud jeden z nich vyhraje, druhý musí zemřít…

Za dokonalý svět je třeba zaplatit vysokou cenu.

Smrtky (v originále Scythe) bychom se v českém překladu měli dočkat 13. dubna u nakladatelství Yoli. Původně mělo jít o duologii, ale jak už to tak bývá, stala se z ní trilogie.

Druhý díl série, Thunderhead, vyšel začátkem tohoto roku a poslední, The Toll je chystaný na rok příští. Smrtka by se také měla dočkat filmového zpracování. Na scénáři k filmu se podílejí Josh Campbell a Matt Stuecken.

Zdroj informací a obrázků: KnizniKlub.cz, GoodReads.com

Profilový obrázek

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

2 komentáře: „Smrtka dorazí už v dubnu

  • Profilový obrázek
    4.12.2019 (11.16)
    Permalink

    Smrtku I Nimbus mám již přečtené, teď by mě spíš zajímalo, kdy se dočkám přeložení posledního dílo této série The Toll.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eight − seven =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..