Robert Langdon se vrací na Počátek

Už za měsíc, přesně 7. února 2018, dorazí na pulty českých knihkupectví další kniha Dana Browna s harvardským symbolologem Robertem Langdonem v hlavní roli. 

Harvardský profesor symbologie Robert Langdon přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde zúčastnil významného oznámení – odhalení objevu, který „navždy změní tvář vědy“. Pořadatelem společenského večera je čtyřicetiletý miliardář a futurista Edmond Kirsch, jenž se díky svým oslnivým supermoderním vynálezům a odvážným předpovědím stal celosvětově uznávanou osobností. Po zahájení společenské akce Langdona a několik set dalších hostů zcela uchvátí velmi originální prezentace; pečlivě naplánovaný večer se však najednou promění v chaos a hrozí, že Kirschův vzácný objev bude navždy ztracen.

Langdon je v bezprostředním ohrožení nucen z Bilbaa uprchnout; doprovází ho při tom Ambra Vidalová, elegantní ředitelka muzea, která Kirschovi pomáhala provokativní společenskou akci zinscenovat. Společně se vydají do Barcelony za nebezpečným úkolem: nalézt záhadné heslo, s jehož pomocí odhalí Kirschovo tajemství. V cestě jim však stojí zákeřný nepřítel, který se nezastaví doslova před ničím…

Čeští fanoušci se dočkají už 4 měsíce od vydání anglického originálu s názvem Origin. Knihu opět vydává nakladatelství Argo, stejně jako u Inferna na překladu spolupracovali Michala Marková a David Petrů.

Co se týče filmových adaptací s Tomem Hanksem jako profesorem Langdonem, tak se zatím žádné další informace neobjevily. Původně měla být jako třetí zfilmována kniha Ztracený symbol, z natáčení však sešlo a produkce se pustila rovnou do Inferna. Případné natáčení dalších pokračování je tak zatím nejspíš ve hvězdách.

Zdroje informací a obrázků: argo.cz, kosmas.cz, danbrown.com

Profilový obrázek

Markéta Kubalová

Marketingový nadšenec, knihomolka, milovnice dobré hudby a seriálů. „Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého.“ (Čínské přísloví)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × two =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..