Dolly Parton se bude podílet na filmu Dumplin

Natáčení filmové adaptace knihy Julie Murphy, Knedlíček (v angličtině Dumplin), se právě rozeběhlo a autorka přímo z placu napsala zajímavou informaci.

Podle všeho by se na filmu měla hudebně podílet country hvězda Dolly Parton, kterou je v knize dokonce hlavní hrdinka Willowdean docela posedlá a jejíž písničky jí pomohly najít odvahu v tom, být sama sebou. Původně za zpěvačkou přišla Jennifer Aniston, aby jí poprosila o práva k užití jejích starších písní a nakonec to skončilo tak, že pro film dokonce několik nových písní napíše, včetně té titulní.

Knedlíček vypráví příběh nebojácné dívky Willowdean Dickson – Dumplin, hvězdné texaské noci, cukroví a písně Dolly Parton si získají vaše srdce. Dumplin má nadváhu a nejbezpečněji se cítí doma, i když je přemlouvána svou matkou, bývalou královnou krásy, aby začala žít. Její myšlenky se ubírají jediným směrem, obléct si na sebe bikiny, tak jako její nejlepší kamarádka, krásná Ellen.

Will začne pracovat v Harpy’s, místním fast foodu. Zde potká studenta Boa, bývalého skvělého atleta. Není žádným překvapením, že ji Bo přitahuje. Ale je velmi překvapena, když zjistí, že je to vzájemné. Ale místo toho, aby si užívala vztahu s Boem, začne o sobě pochybovat.

Podnikne nejděsivější věc, kterou si můžete představit: přihlásí se do soutěže Miss Blue Bonnet Pageant a spolu s několika podobnými dívkami touží dokázat světu, že i děvčata se silnější postavou mají právo být vidět, stejně jako každá hubená holka. Tím šokuje celé Clover City – a možná nejvíc sebe sama.

Ve filmu uvidíme kromě již zmíněné Aniston dále Danielle MacDonald či Odeyu Rush. Scénář k filmu napsala Kristin Hahn a bude se podílet také na produkci společně s Michaelem Costiganem. Režie se ujala Anne Fletcher, která má na kontě filmy jako 27 šatů a Návrh. 

Zdroj informací a obrázků: TheFandom.net, EOnline.com, DatabazeKnih

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty + sixteen =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..