Artemis Fowl má možná první hereckou tvář

Už je to hodně dávno co jsme vám poprvé napsali, že se z Artemise Fowla nejspíš stane film. Před dvěma lety jsme se pak dozvěděli, že film nejspíš zrežíruje Kenneth Branagh. A letos se naplno konečně rozjel i casting

Artemis Fowl je osmidílná série irského spisovatele Eoina Colfera, jehož hlavní hrdina není zrovna nejkladnější postavou, když uvážíme, že je to malý kriminálník. Jeho otec zmizel a matka se mu zhroutila, Artemis je proto rozhodnutý postarat se o rodinu a svého otce najít. Použije svou geniální mysl a rozhodne se s pomocí svého sluhy Butlera unést vílu.

Artemis se stane nepřítelem společnosti číslo jedna, když se mu podaří se do kouzelného světa dostat a ukrást rovnou lepricona i s kotlíkem zlata. A tak se rozjede šílený příběh, do něhož se po cestě zamíchá také ruská mafie nebo démoni.

Během celé série hlavní hrdina projde nespočtem zkoušek, což jej donutí přehodnotit svůj pohled na svět. Ke konci se z něj stává příkladná postava, která je ochotná za své kamarády položit i život.

Práva ke zfilmování série byla zakoupena už v roce 2001 studiem Miramax a až do roku 2011 byla umístěna do kolonky „ve vývoji“. O dva roky později práva zakoupilo Disney.

Scénář napsal Michael Goldenberg, který stojí například za scénářem k pátému dílu Harryho Pottera. Scénář měl pokrývat děj prvních dvou dílů série. Zrovna minulý týden dokonce studio Disney ohlásilo, že se filmu dočkáme 9. srpna 2019. A

rtemise Fowla sice ještě vybraného nemají, ale jednu známou hereckou tvář už ano, Judi Dench. Sice ještě není ruka v rukávě, ale vypadá to velice nadějně. Bohužel nebyla zatím uveřejněna informace o tom, kterou postavu bude hrát, takže se ještě necháme překvapit.

Zdroj informací a obrázků: ComingSoon.net, Hypable.com, DatabazeKnih.cz

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − nine =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..