Selekce o krůček blíže filmovému plátnu

Už je to nějaký pátek, kdy se mluvilo o seriálové či filmové adaptaci knižní série Selekce od Kiery Cass. Naposledy jsme se dozvěděli, že filmová práva ke knize převzalo studio Warner Bros. Scénáře se měla ujmout Katie Lovejoy, za produkcí budou stát Denise DiNovi a Alison Greenspan z DiNovi Pictures. Teď se zdá, že projekt uzmul také svého režiséra.

Na režisérskou stoličku by měla usednout Thea Sharrock, jejíž adaptace knihy Než jsem tě poznala právě dobývá také česká kina. Po sérii nevydařených pokusů o adaptace to ovšem neznamená, že má projekt naprosto zelenou. Sama autorka o tom psala na svém Twitteru:

„So, what does adding a director mean for the #SelectionMovie? It means we’re one step closer. And I’m happy with the choice…“

„We are still not greenlit though. The best thing you can do is cheerlead to @wbpictures and I will keep you posted! #SelectionMovie

Každopádně to pro všechny fanoušky knižní série znamená, že se přece jen mohou filmu dočkat. Série totiž v sobě spojuje vše, co je v současné době velice lákavé – bohatství, krásné róby, futuristickou společnost, diktátorství, společenské kasty a příběh á la televizní reality show, kdy si má princ vybrat z kandidátek svou princeznu.

Staste az navekyV češtině dosud vyšla celá trilogie, stejně jako pokračování a nově se chystá v srpnu vydání povídkového souboru Šťastně až na věky. Sbírka povídek ze světa Selekce, v níž se hlavními postavami stávají princ Maxon, strážce Aspen, účastnice selekce Marlee nebo současná královna. Titul navíc obsahuje bonusové scény, epilog, mapy a ilustrace.

Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost.

Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou.

Zdroj informací a obrázků: Hypable.com, Variety.com, GoodReads.com, CooBoo.cz

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

1 komentář: „Selekce o krůček blíže filmovému plátnu

  • 27.11.2016 (15.12)
    Permalink

    Ahoj, vím, že je to docela dlouho co tento článek vyšel, ale chci se zeptat jestli se od léta nestalo něco nového ohledně filmu o selekci. Díky.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 + ten =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..