Rick Riordan ohlásil novou božskou trilogii

Oblíbený americký spisovatel Rick Riordan, známý svými mytologií inspirovanými knihami, ohlásil na Twitteru název a datum vydání nové knižní série. A jak už možná víte, tentokrát se vydáme na sever.

Nová série bude čerpat z norské mytologie. Můžeme se tak těšit na Odina, Thora nebo Lokiho, pro kterého má Riordan slabost. Zatím toho nevíme mnoho, ale odehrávat se bude v Bostonu. A kdo bude hlavním hrdinou?

Magnus-Chase

Celá série ponese v angličtině název Magnus Chase and the Gods of Asgard (Magnus Chase a bohové Asgardu). Také je vám jméno hlavního hrdiny, Magnuse Chase, nějaké povědomé? Ano, pamatujete si správně – tohle příjmení už se objevilo u Percyho kamarádky Annabeth. Riordan zatím spojení mezi těmito postavami nepotvrdil, ale záhadně sdělil, že máme „zůstat naladěni“. Uvidíme, zda tedy půjde o sourozence, nebo jiný příbuzenský vztah.

Zatím nepojmenovaný první díl chystané trilogie se na pulty knihkupectví minimálně v USA dostane v říjnu 2015.

Zdroje informací a obrázků: hypable.com

Markéta Kubalová

Marketingový nadšenec, knihomolka, milovnice dobré hudby a seriálů. „Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého.“ (Čínské přísloví)

2 komentáře: „Rick Riordan ohlásil novou božskou trilogii

 • 25.9.2014 (21.15)
  Permalink

  Tak rychle dočíst ještě ten zbytek 😀

  Reagovat
  • 5.10.2014 (9.20)
   Permalink

   No zas tak rychle to být nemusí 😀 když oficiálně má první díl vyjít v Americe až v říjnu 2015. Kdo ví, kdy se dočkáme českého překladu.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × one =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..