Fragment prodává své knihy v elektronickém obchodu Googlu!

Nakladatelství Fragment se jako jeden z prvních českých nakladatelů připojilo k projektu Google Play. Celosvětově služba nabízí prodej knih v elektronické podobě již dlouho, v českém prostředí se ale začala více rozvíjet až na podzim 2013.

14. listopadu byl službou Google Play nabídnutý první titul z produkce Nakladatelství Fragment s názvem Serafína – Příběh draků. Do dnešního dne již bylo do nabídky tohoto prodejního kanálu zařazeno přes 230 e-knih.

Tituly je možné číst nejen v chytrých telefonech a tabletech s operačním systémem Android i iOS, ale i přímo na obrazovce počítače ve webovém prohlížeči. Zároveň je možné je stáhnout do podporovaných čteček ve dvou nejčastějších formátech epub a pdf. První z nich, PDF, zachovává rozložení stran původní tištěné předlohy a je určený především k použití na stolním počítači či notebooku. Formát EPUB nezachovává původní vzhled, ale dovolí upravovat velikost textu dle momentální potřeby.

V nabídce na Google Play jsou nejen knihy zastupující beletrii pro děti a mládež, ale také tituly pro dospělé čtenáře a populárně-naučné jako jsou jazykové učebnice. Z těch nejatraktivnějších lze zmínit určitě světový fenomén HUNGER GAMES nebo bestsellerovou ságu Odkaz Dračích jezdců.

Pro všechny milovníky laskavého humoru a příběhů inspirovaných životem, připravilo Nakladatelství Fragment malé překvapení – v pátek 29. listopadu se na Google Play objeví Povídky od Zdeňka Svěráka. Bestsellerový titul, jehož se v tištěné podobě prodalo neuvěřitelných 124 000 výtisků, si vůbec poprvé budou moci čtenáři zakoupit v elektronické podobě. Další titul tohoto oblíbeného českého autora Nové povídky je nachystán k „vypuštění“ na 9. prosince 2013.

Díky službě Google Play mohou e-knihy nakupovat nejen uživatelé připojeni v České republice. Nakladatelství Fragment zpřístupnilo velkou část své produkce také uživatelům v zahraničí, aby jim tak usnadnilo cestu k českým titulům.

Zdroj informací a obrázků: Fragment.cz

Profilový obrázek

Redakce

Společné články redaktorů Knižního vesmíru.

1 komentář: „Fragment prodává své knihy v elektronickém obchodu Googlu!

  • Profilový obrázek
    30.11.2013 (17.55)
    Permalink

    Přináší Google play nějaké výhody oproti běžnému nákupu elektronických knih na amazonu nebo třeba Palmknihách?

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 + 7 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..