KINO: Mortal Instruments – Město z kostí

Tak a je to konečně tady! Do český kin dneskla vtrhla adaptace prvního dílu oblíbené knižní série Cassandry Clare. Pravda, jsme za světem – i za Slovenskem- s tou premiérou docela pozadu, ale pokud jste se na film těšili, nic vás nezastaví. Ani špatné recenze.

City of Bones poster 1MORTAL INSTRUMENTS: MĚSTO Z KOSTÍ

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma.

Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů – napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení.

Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna.(CSFD.cz)

Pokud náš ezin sledujete bedlivě, nemohlo vám z filmových příprav takřka nic uniknout. Pokud přece jenom, podívejte se na všechny naše články. Díky předpremiéře v Lucerně jsme vám také mezi prvními přinesli recenzi na film, která nejspíš nevyznívá úplně pochvalně, ale pokud vás film zajímá, do kina si na něj určitě zajděte.

Ačkoliv se natáčení pokračování mělo rozběhnout už příští týden, včera jsme vás informovali o tom, že se prozatím odkládá a počká se na dokončenou verzi scénáře. Cassandra Clare se k odložení včera vyjádřila také na svém tumblr, kam napsala, že se informaci o odložení dozvěděla chvíli poté, co většina světa a že nad tím nemá žádnou moc. Stejně jako všichni ostatní fanoušci si i ona bude muset počkat, až jak se to vyvrbí. Nezapomněla ovšem připomenout, že jde pouze o odložení, ne o zrušení.

Zdroj informací a obrázků: IMDB.com, CSFD.cz

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

1 komentář: „KINO: Mortal Instruments – Město z kostí

  • 27.12.2013 (14.37)
    Permalink

    Nádherný film. Byla jsem na něm v kinech, velmi na mě zapůsobil. Spousta lidí říká, že to není podle knihy přesné, ale to přece není žádný film.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × four =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..