Dočká se Krásná katastrofa svého filmu?

Už bychom měli být zvyklí na to, že se téměř každý den objeví nějaká zpráva o tom, jaká kniha se dostane na filmová plátna, anebo na televizní obrazovky. Jenže pokaždé nás dokáže něco překvapit, že? Teď to je Krásná katastrofa autorky Jamie McGuire.

JamieKniha u nás vyšla právě tento měsíc a dá se říct, že slaví skoro stejný úspěch jako tomu bylo v zahraničí. S ohlášením plánu zfilmovat Padesát odstínů šedi se filmová studia začala poohlížet po něčem podobném a Krásná katastrofa se ukázala být tím pravým. O práva usilovala hned dvě studia – Warner Bros a CBS Films, přičemž bitvu vyhrálo Warner Bros.

Pro film už byli vybráni producent a scénáristka. Za produkcí bude stát Donald De Line, který má na kontě filmy jako Kámoš k pohledání, Green Lantern, či Krev a pot, a scénáře se chopí Julia Hart. Ta napsala scénář k filmu The Keeping Room, v němž uvidíme Olivii Wilde, Hailee Steinfeld a Nicole Beharie.

Beautiful DisasterZatím ovšem nepadlo ani slovo o režisérovi či hlavních představitelích. Ačkoliv se autorka nechala slyšet, že kromě Abby má určité představy o hercích, i když se jí nejspíš nesplní. Podle informací by měla být dokonce při výběru herců a jejich čtení. Ale vše je teprve v začátcích.

O čem tedy kniha je? Sleduje příběh vysokoškolačky Abby, která se snaží nechat svou minulost za sebou a žít jako slušná a spořádaná holka. Jenže všechny její plány se začnou hroutit ve chvíli, kdy narazí na Travise Maddoxe.

Travis je potetovaný, jezdí na motorce a pravidelně se účastní pěstních zápasů, kromě toho jej provází docela pochybná pověst. Nejen, že by jej chtěla každá holka na kampusu, ale je také bratrancem přítele její nejlepší kamarádky… a tak je jasné, že se mu Abby nevyhne. Co se začne dít pak, je jedna velká emoční jízda, kdy čtenáři po dočtení mají chuť naskočit do rozjetého vlaku ještě jednou.

Walking Disaster, druhý díl série, který se dívá na příběh Krásné katastrofy z Travisova pohledu, v zahraničí vychází už 2. dubna. Fanoušci se tak můžou těšit na zodpovězení všech věcí, které jim v prvním díle nebyly jasné. Autorka také přislíbila, že se nejspíš vrhne i na kratší novelku věnovanou Americe a Shepleymu, ale na plnohodnotnou knihu to zatím nevidí. Možná se pustí i do doplňující novelky ze života Abby před vysokou. Překvapením ovšem může být, že má v plánu knihy o Maddoxových bratrech, v nichž určitě oblíbené postavy fanoušci znovu uvidí.

Zdroj informací a obrázků: TheDailyQuirk.com, JamieMcGuire.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

6 komentářů: „Dočká se Krásná katastrofa svého filmu?

 • 30.8.2013 (19.38)
  Permalink

  To je perfektní!!!!!!!! Mohla byste mi napsat až bude o filmu něco nového? Byla bych Vám velmi vděčná.
  Tuto knihu jsem si zamilovala a čtu ji stále dokola. Nedokáži se jí nabažit. Je prostě skvělá!
  Prosím a děkuji za báječnou informaci.

  Reagovat
 • 5.11.2013 (20.01)
  Permalink

  To by bylo skvele!
  Jestli to skutecne vyjde jako film, rozhodne na nej jdu rovnou uz do kina, protoze uz ted po precteni tohoto clanku jsem doslova na jehlach!
  Mela jsem uz moznost precist si obe knihy a obe se mi velmi libily. Na film se neskutecne tesim! :o)

  Reagovat
 • 25.11.2013 (18.42)
  Permalink

  NESKUTOCNE 🙂 ten film proste musi vyjst 🙂

  Reagovat
 • 11.5.2014 (11.36)
  Permalink

  přečetla sem jen Walking Disaster … takže když sem zjistila že je i Beautiful Disaster vymýšlím jak přesvědčím moji mámu aby mi koupila i tuhle knihu … ak vyjde tahle knihajako film moc ale moc budu makat aby jsem si zarobila na lístek do kina … tahle kniha je má nejoblíbenejší kniha …hned po 50 shades of Grey …. která si zaslouží aby vyšla jako film …. doufám že vyberete ty nejlepší herce kteřý vystihují charakteristiku postáv … najdete ty nejlepší herce prosím … nech nejsme sklamaní … 🙂

  Reagovat
 • 4.3.2016 (15.52)
  Permalink

  Můžu se zeptat uz je krásná katastrofa jako film?
  Děkuji za odpověď

  Reagovat
 • 16.6.2016 (20.42)
  Permalink

  Pokud já vím, tak něco jako film už vyšlo a je to španělské. Jmenuje se to 3 metres of sky a pak ješte heaven….ale je to španělské, jak jsem již zmínila. hledala jsem to na You-tube….O žádném filmu v angličtině nevím…a ani zatím není…
  doufám, že jsem Vám pomohla ☺

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven + six =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..