KINO: Jeníček a Mařenka – Lovci čarodějnic

Pohádky nás bavily a děsily v dětství, jako starší se na ně už díváme jinak. Jenže to neznamená, že o sobě nemůžou dát zase vědět, tentokrát tak trochu jinak. Měli jsme tu Červenou Karkulku a dokonce hned dvě verze Sněhurky. Tentokrát přichází na scénu Jeníček s Mařenkou.

JENÍČEK A MAŘENKA: LOVCI ČARODĚJNIC

Jeníček a MařenkaJestli jste jako malí tuhle klasickou pohádku neslyšeli, tvůrci vám ji v průběhu úvodních titulků pro jistotu odvyprávějí. Pak už se ale jde na věc. Ocitáme se v typickém středověkém městečku, které sužují obvyklé dobové problémy, včetně únosů místních dětí, jež prý mají na svědomí čarodějnice obývající okolní hluboké lesy.

Zdejší ochránce zákona (Peter Stormare) sice tvrdí, že na to stačí sám, ale očividně si lže do kapsy. Starosta proto pozve na záchrannou misi dvě celebrity, legendární lovce čarodějnic Jeníčka a Mařenku. Sourozenci se pustí po stopách únosců s vervou sobě vlastní a jejich práce brzy začne přinášet výsledky. Bohužel jiné, než jaké by si přáli.

Zjistí totiž, že proti nim stojí síly mnohokrát mocnější než všechno, čemu museli doposud čelit. Navzdory Jeníčkově cukrovce (jako malý se jednou přejedl perníkem, chudák!) a Mařenčinu kostlivci ve skříni, o němž se nesluší mluvit, se pustí do boje proti mocné přesile, ale zda se i tentokrát dočkají šťastného konce, je ve hvězdách. (CSFD.cz)

Gemma Artreton na sebe výrazněji upozornila díky roli Bondgirl v Quantum of Solace. Kromě toho má za sebou role v Souboji Titánů, Princi z Persie či Pirátech na vlnách. Jeremy Renner nedávno zazářil v Avengers či Bournově odkazu, jeho herecká kariéra je ovšem mnohem delší. Jak to téhle dvojce půjde na filmovém plátně se můžete přesvědčit na vlastní oči, film má českou i slovenskou premiéru 28. února. Jeremy nás už několikrát přesvědčil o tom, že mu akční role sedí a pokud můžeme soudit podle trailerů, akční role sedí i Gemmě.

Zdroj informací a obrázků: HanselandGretelMovie.com, IMDB.com, CSFD.cz

Profilový obrázek

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

1 komentář: „KINO: Jeníček a Mařenka – Lovci čarodějnic

  • Profilový obrázek
    6.2.2013 (21.49)
    Permalink

    joooo tak na tenhle film se těším :D, i když zrovna budu na lyžáku, ale doufám že to bude i ten další týden 😀

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 − three =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..