Dočkáme se pokračování Charlieho malých tajemství?

Filmové zpracování jedné z nejemotivnějších a nejoblíbenějších knih nejen pro dospívající, Charlieho malá tajemství, po sobě v kinech zanechalo nejednoho plačícího diváka. Celkově film sklízel úspěch jak u diváků, tak i u filmových knritiků. Nedávno se nechal autor knižní předlohy, Stephen Chbosky, slyšet, že uvažuje o pokračování…

Stephen Chbosky o možném knižním sequelu prohlásil: „Zbožňuju tahle děcka a bylo by skvělé s nimi natočit další film. Možná bychom je měli dát dohromady za deset let a podívat se, jak to s nimi vypadá.“ No nebylo by zajímavé podívat se na to, jak trojice hlavních hrdinů píše svůj příběh od událostí, které se staly v prvním díle? Těžko říct, jestli by i trojice hlavních hereckých představitelů kývla na další film – i po těch deseti letech – ale podle toho, jak o sobě s láskou všichni tři mluví, to vypadá, že by s tím neměli velký problém.

A o čem vůbec Charlieho malá tajemství jsou? Charlie je introvertní kluk, kterého si pod svá křídla vezmou dva maturanti a přivítají jej do skutečného světa. Jenže Charlie se na vše okolo sebe dívá jinak a své životní příhody vypráví formou dopisů tajemnému neznámému příteli, o němž slyšel, že prý umí naslouchat. Společně s Charliem se tak podíváme na všechny aspekty dospívání, včetně sexuality, homosexuality, drog, ale také zneužívání.

Zdroj informací a obrázků: MovieHole.net, PerezHiltom.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

1 komentář: „Dočkáme se pokračování Charlieho malých tajemství?

  • 26.2.2013 (18.20)
    Permalink

    Krásný film. Filmové obsazení hlavních postav se velice zdařilo. Ani jsem netušila, že má knižní předlohu.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − 18 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..