Dočkáme se pokračování Charlieho malých tajemství?

Filmové zpracování jedné z nejemotivnějších a nejoblíbenějších knih nejen pro dospívající, Charlieho malá tajemství, po sobě v kinech zanechalo nejednoho plačícího diváka. Celkově film sklízel úspěch jak u diváků, tak i u filmových knritiků. Nedávno se nechal autor knižní předlohy, Stephen Chbosky, slyšet, že uvažuje o pokračování…

Stephen Chbosky o možném knižním sequelu prohlásil: „Zbožňuju tahle děcka a bylo by skvělé s nimi natočit další film. Možná bychom je měli dát dohromady za deset let a podívat se, jak to s nimi vypadá.“ No nebylo by zajímavé podívat se na to, jak trojice hlavních hrdinů píše svůj příběh od událostí, které se staly v prvním díle? Těžko říct, jestli by i trojice hlavních hereckých představitelů kývla na další film – i po těch deseti letech – ale podle toho, jak o sobě s láskou všichni tři mluví, to vypadá, že by s tím neměli velký problém.

A o čem vůbec Charlieho malá tajemství jsou? Charlie je introvertní kluk, kterého si pod svá křídla vezmou dva maturanti a přivítají jej do skutečného světa. Jenže Charlie se na vše okolo sebe dívá jinak a své životní příhody vypráví formou dopisů tajemnému neznámému příteli, o němž slyšel, že prý umí naslouchat. Společně s Charliem se tak podíváme na všechny aspekty dospívání, včetně sexuality, homosexuality, drog, ale také zneužívání.

Zdroj informací a obrázků: MovieHole.net, PerezHiltom.com

Profilový obrázek

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

1 komentář: „Dočkáme se pokračování Charlieho malých tajemství?

  • Profilový obrázek
    26.2.2013 (18.20)
    Permalink

    Krásný film. Filmové obsazení hlavních postav se velice zdařilo. Ani jsem netušila, že má knižní předlohu.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 1 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..