Letos se nejspíš objeví další seriál podle Kinga

Knihy Novinky Seriály

Seriálů i filmů natočených nebo inspirovaných Kingovými knihami a povídkami je nespočet a teď přichází další.

Řeč je o desetidílném seriálu natočeném podle knihy Svědectví, která poprvé vyšla v roce 1978, byla však autorem na popud vydavatelství radikálně zkrácena. A to proto, že šlo o autorův teprve čtvrtý román, a panovaly obavy, že jeho původní rozsah (přibližně 1100 stran) by mohl čtenáře odradit. Časem se však ukázalo, že jméno Stephen King dokáže úspěšně prodat téměř cokoli, proto bylo v roce 1990 publikováno mírně poupravené a doplněné Svědectví v původní délce.

Dobrý způsob, jak skoncovat se světem: chybná nanosekundová operace v laboratoři Ministerstva obrany a miliony kontaktů znamenají cestu k řetězové smrti.

A den poté: holý svět, zbavený řádu a z 99% vylidněný: svět, ve kterém si hrstka přeživších panicky vybírá strany, na kterých má stát nebo kterými je vybrána. Svět, ve kterém jsou nejhorší noční můry zla ztělesněny mužem s osudným úsměvem a nevýslovnou silou: temným Randallem Flaggem.

Postapokalyptický román rozehrává již mnohokrát zpracované téma boje s katastrofální epidemií nevyléčitelné nakažlivé choroby, která zde má podobu „superchřipky“ vyvinuté ve vojenských laboratořích. Experiment se však vymkne kontrole a nákaza vyhubí takřka celé lidstvo. Hrstka těch, kdo přežili, se dělí na dvě skupiny – jedni se uchylují k laskavé matce Abigail, která je oslovila ve snech, druzí směřují do náručí Temného muže. Kingův román vrcholí jako klasický souboj mezi Dobrem a Zlem, v němž lidem zůstává role figurek na šachovnici hry o svět. 

Původně se o adaptaci mluvilo už v roce 2014, kdy mělo na filmové podobě spolupracovat Warner Bros. s CBS Films, nakonec se ukázalo až o čtyři roky později, že se rozhodli materiál přetvořit do podoby seriálu. Na scénáři spolupracovali Ben Cavell a Josh Boone, který se ujal také režie. V červnu 2019 byli do hlavních rolí obsazeni James Marsden, Amber Heard, Whoopi Goldberg, Greg Kinnear, Odessa Young, Nick Andros a Alexander Skarsgård. Natáčení bylo dokončeno v březnu 2020 a datum premiéry zatím nebylo ohlášeno, podle všeho by to mělo být někdy během tohoto roku.

Zdroj informací a obrázků: TheWrap.com, Deadline.com,VanityFair.com,  Hypable.com, DatabazeKnih.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge