Aladin se dočká pokračování

Disney přišlo s překvapivou informací o pokračování úspěšné filmové adaptace animované verze.

Příběh o Aladinovi je jednou z nejznámějších a nejčastěji zpracovávaných arabských pohádek. Vznikl pravděpodobně okolo druhé poloviny dvanáctého století v Egyptě, což však nebrání tomu, aby byl v mnoha adaptacích situován do prostředí, připomínajícího oblíbenou romantickou vizi středověkého Bagdadu. Loňský celosvětový bilionový úspěch originální pohádky nejspíš nakopl Disneyho natolik, že chce kout železo, dokud je ještě žhavé.

Na scénáři k druhému dílu už pilně pracují John Gatins a Andrea Berloff. Mělo by jít o úplně originální příběh, který tentokrát nebude kopírovat žádnou z animovaných verzí pokračování. Zatím není známo, jestli se k režii vrátí i Guy Ritchie, ale minimálně produkce zůstává stejná Dan LinJonathan Eirich skrz Rideback dohromady s Ryanem Halprinem. Film by měl jít rovnou do kin a ne jen na streamovací Disney+, jako tomu bylo například v adaptaci Lady a Trampa. Není dosud známo, jestli se vrátí i hlavní trojka v podání Meny Massouda, Willa Smitha a Naomi Scott.

Zdroj informací a obrázků: Deadline.com, TheFandom.net

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − eleven =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..